خانه / سیاسی / افزایش میزان طلاق در بیجار نگران کننده است

افزایش میزان طلاق در بیجار نگران کننده است

بیجار- فرماندار بیجار طلاق را مهم‌ترین معضل و آسیب اجتماعی در جامعه کنونی دانست و گفت: افزیش طلاق در بیجار نگران کننده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زندیه ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان بیجار که با حضور مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری در سالن شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد به اهمیت رفع مشکلات و معضلات اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: طلاق به عنوان مهمترین معضل و آسیب اجتماعی در جامعه مطرح است و این مهم نیازمند بررسی و پیگیری است تا به مشکلات بزرگتری تبدیل نشود.
زندیه ضمن تاکید بر توجه بیشتر به رفع آسیب های اجتماعی طلاق در جامعه  افزود:در یک جامعه اسلامی وجود آمار بسیار بالای طلاق نگران‌کننده بوده که بررسی علل و در نتیجه حل این آسیب اجتماعی نیازمند توجه بیشتری است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار طلاق اشاره کرد و گفت: در سال ۸۴ آمار طلاق ۶۰ مورد و در سال ۹۴ این آمار به ۲۲۳ مورد در شهرستان بیجار رسیده است و این روند واقعا نگران کننده است.
فرماندار بیجار عنوان کرد: در سال ۸۴ به ازای هر ۱۸ مورد ازدواج، یک مورد آن به طلاق منجر می‌شد که این آمار در سال گذشته به ۴ طلاق به ازای ۱۸ مورد ازدواج افزایش یافت.
زندیه اضافه کرد: در سال ۸۴ ماهانه پنج مورد و در سال گذشته ماهانه ۱۸.۶ طلاق در سال اول زندگی در شهرستان بیجار ثبت شده است.
وی به مهمترین علل و عوامل طلاق در سطح شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: اعتیاد، عدم مهارت‌های زندگی و عدم آموزش‌های قبل ازدواج می‌تواند از مهم‌ترین عوامل طلاق در بیجار باشد.
وی بر اهمیت و ضرورت آموزش‌های قبل ازدواج به جوانان تاکید کرد و گفت: آموزش‌های قبل ازدواج و مشاوره‌هایی در این خصوص ازدواجی آگاهانه و موفق را برای جوانان در پی خواهد داشت.

شناسهٔ خبر: ۳۷۴۶۶۱۶ – شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۱۷

شناسه خبر : 12885

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =