خانه / سیاسی / افزایش میزان طلاق در بیجار نگران کننده است

افزایش میزان طلاق در بیجار نگران کننده است

بیجار- فرماندار بیجار طلاق را مهم‌ترین معضل و آسیب اجتماعی در جامعه کنونی دانست و گفت: افزیش طلاق در بیجار نگران کننده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زندیه ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان بیجار که با حضور مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری در سالن شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد به اهمیت رفع مشکلات و معضلات اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: طلاق به عنوان مهمترین معضل و آسیب اجتماعی در جامعه مطرح است و این مهم نیازمند بررسی و پیگیری است تا به مشکلات بزرگتری تبدیل نشود.
زندیه ضمن تاکید بر توجه بیشتر به رفع آسیب های اجتماعی طلاق در جامعه  افزود:در یک جامعه اسلامی وجود آمار بسیار بالای طلاق نگران‌کننده بوده که بررسی علل و در نتیجه حل این آسیب اجتماعی نیازمند توجه بیشتری است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار طلاق اشاره کرد و گفت: در سال ۸۴ آمار طلاق ۶۰ مورد و در سال ۹۴ این آمار به ۲۲۳ مورد در شهرستان بیجار رسیده است و این روند واقعا نگران کننده است.
فرماندار بیجار عنوان کرد: در سال ۸۴ به ازای هر ۱۸ مورد ازدواج، یک مورد آن به طلاق منجر می‌شد که این آمار در سال گذشته به ۴ طلاق به ازای ۱۸ مورد ازدواج افزایش یافت.
زندیه اضافه کرد: در سال ۸۴ ماهانه پنج مورد و در سال گذشته ماهانه ۱۸.۶ طلاق در سال اول زندگی در شهرستان بیجار ثبت شده است.
وی به مهمترین علل و عوامل طلاق در سطح شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: اعتیاد، عدم مهارت‌های زندگی و عدم آموزش‌های قبل ازدواج می‌تواند از مهم‌ترین عوامل طلاق در بیجار باشد.
وی بر اهمیت و ضرورت آموزش‌های قبل ازدواج به جوانان تاکید کرد و گفت: آموزش‌های قبل ازدواج و مشاوره‌هایی در این خصوص ازدواجی آگاهانه و موفق را برای جوانان در پی خواهد داشت.

شناسهٔ خبر: ۳۷۴۶۶۱۶ – شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۱۷

شناسه خبر : 12885

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =