خانه / سیاسی / الرای مدعی شد؛ آمریکا، ایران را تهدید به حمله نظامی کرده است

الرای مدعی شد؛ آمریکا، ایران را تهدید به حمله نظامی کرده است

یک روزنامه کویتی مدعی شد که آمریکا ایرانی ها را به حمله نظامی تهدید کرده است.

روزنامه الرای کویت مدعی شد که آمریکا پیام تهدید آمیزی را به جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرده است مبنی بر اینکه اگر ایرانی ها، امنیت نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه را به خطر بیندازند، واشنگتن اهداف نظامی در داخل ایران را هدف قرار خواهد داد.
این روزنامه در ادامه ادعاهای خود نوشت: پیام واشنگتن به تهران توسط افسران روس که در جلسات افسران آمریکایی و روسی شرکت کننده در اتاق عملیات نظامی در سوریه شرکت داشتند، به طرف ایرانی منتقل شده است.
روزنامه مذکور ادامه داد: تنش در روابط آمریکا و ایران درباره سوریه از زمان تصدی دونالد ترامپ بر ریاست جمهوری آمریکا آغاز شده است به طوری که واشنگتن سعی دارد در سوریه منطقه امن ایجاد کند و محدوده این منطقه از «التنف» در جنوب شرق سوریه تا کوبانی در شمال سوریه خواهد بود. این کمربند امنیتی، ائتلاف ایران از تهران تا بیروت که از طریق بغداد و دمشق ایجاد می شود را قطع می کند.
در ادامه این گزارش ادعا شده است: به نظر می رسد ایران تلاش می کند به صورت جدی، آمریکایی ها را امتحان کند لذا نیروهای خود را به اراضی نزدیک التنف اعزام کرده است. جنگنده های آمریکایی نیز در پی این اتفاق، برای هشدار به ایرانی ها بر فراز آسمان التنف و نزدیک نیروهای ایرانی در ارتفاع پایین به پرواز درآمدند.

شناسهٔ خبر: ۳۹۸۹۸۳۷ – شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ – ۱۴:۱۱

شناسه خبر : 11665

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =