خانه / سیاسی / الله اکبر گفتن اراذل و اوباش، سوژه غربی ها شد

الله اکبر گفتن اراذل و اوباش، سوژه غربی ها شد

چند ساعت پس از حمله یک شهروند بزهکار فرانسوی به سه مامور پلیس، رسانه های غربی با تاکید بر این ادعا که این مرد با شعار الله اکبر به ماموران حمله کرده، کوشیدند فرصتی دیگر برای تخریب چهره مسلمانان و دامن زدن به اسلام هراسی فراهم کنند

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ – ۱۲:۱۴
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، چند ساعت پس از حمله یک شهروند فرانسوی به سه مامور پلیس در شهر  ژوئه له تور، رسانه های عمده و جریان ساز غربی او را “مهاجم تکبیر گو” لقب داده و به داستان سرایی درباره ارتباط او با مسلمانان پرداختند.
این درحالی است که این شخص یک شهروند مسیحی فرانسوی است و طبق اعلام رسمی پلیس، به علت داشتن سوابق بزهکارانه بارها دستگیر و مجازات شده بود.
 
خبرگزاری فرانس پرس و نقل از او، سایت یاهو، بجای ذکر نام این مرد فرانسوی، او را “مهاجمی که الله اکبر می گفت” نام نهادند و رسما، توحیدی ترین شعار بشریت را هم ردیف ترور قرار دادند.
 
الله اکبر گفتن اراذل
 
شبکه تلویزیونی فرانس دو نیز، به سرعت اعلام کرد به احتمال زیاد حمله به ماموران پلیس فرانسه دارای انگیزه تروریستی است.”
گیوم داره، خبرنگار این شبکه گزارش داد عامل حمله به علت اقدامات بزهکارانه و نه به علت اقدامات تروریستی برای سرویس های اطلاعاتی فردی شناخته شده بوده است اما ظاهرا قضیه در مورد برادر او فرق می کند و دقیقا به همین علت است که دادسرای ضد تروریستی به پرونده ورود کرده است. بازرسان می خواهند بدانند که آیا این فرد به تنهایی دست به این کار زده است یا نه؟ آیا در این باره با کسانی دیگر نیز گفتگو کرده و آیا همدستانی داشته است؟ در این صورت امکان دارد تحقیقات به سوی تحقیق در زمینه مشارکت در جرم با انگیزه تروریستی سوق پیدا کند.
 
خبرگزاری فرانسه نیز، این اقدام را به عملیات هفته گذشته پلیس فرانسه علیه مراکز وهابی که تروریست های فرانسوی را به سوریه و عراق اعزام می کردند، ربط داده و مدعی شده است که حمله به پلیس ژوئه له تور اقدامی تلافی جویانه از سوی تکفیری ها بوده است.
 
دیشب یک شهروند فرانسوی با چاقو به سه مامور پلیس در شهر ژوئه له تور حمله و آنها را مجروح کرد، اما با واکنش ماموران و در اثر شلیک گلوله کشته شد.
 
صفحات داعش در تویتر، به سرعت این حمله را تحسین کرده و آن را عملیات انفرادی سمپات های خود توصیف کردند.
 

شناسه خبر : 16825

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پانزده =