خانه / سیاسی / امام جمعه اهل سنت بیجار: امنیت کشورهای اسلامی به وحدت بین اقوام و مذاهب آن‌ها گره خورده است

امام جمعه اهل سنت بیجار: امنیت کشورهای اسلامی به وحدت بین اقوام و مذاهب آن‌ها گره خورده است

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: امنیت کشورهای اسلامی به وحدت بین اقوام و مذاهب آن‌ها گره خورده است و باید همه مسلمانان خود را به سلاح اتحاد و انسجام مسلح نمایند.
 

 
ماموستا معروف خالدی اظهار کرد: تعیین مقصدی واحد برای امت اسلامی راهکاری ارزنده در جلوگیری از خطر انحراف از خط اسلام است.
وی افزود: تا زمانی که به این هدف واحد که همانا تعیین مقصدی واحد است تمسک بجوییم، به بیراهه نخواهیم رفت و مسیر عزت و تعالی خویش را هموار کرده‌ایم.
امام جمعه اهل سنت بیجار اظهار داشت: مسلمین باید در ایجاد وحدت سرآمد باشند چرا که تفرقه راه شیطنت‌‌های دشمنان اسلام را هموار می‌‌کند و صدماتی را به بار خواهد آورد که جبران آن‌ها در بسیاری مواقع امکان‌پذیر نیست.
ماموستا خالدی افزود: مسلمین جهان زیر سایه پرچم مقدس اسلام در امان خواهند بود و باید با اتحاد و همبستگی مسیر فتنه و توطئه‌‌های دشمنان را مسدود نمایند.
وی رمز ماندگاری امام راحل در تاریخ را سرمشق‌گیری از ائمه اطهار برشمرد و گفت: امام خمینی(ره) عزت را به مسلمانان آموخت و این عزتمندی را خدای متعال به هرکس که اراده کند، خواهد  بخشید.
امام جمعه اهل سنت بیجار در بخشی دیگر از سخنان خود از هفته وحدت به عنوان نماد یکپارچگی امت اسلامی نام برد و افزود: بدون شک حفظ اتحاد بهترین راهکار برای جلوگیری از ایجاد فتنه و تفرقه در میان مسلمین است.
ماموستا خالدی تصریح کرد: رمز موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اتحاد و همدلی بین اقوام و مذاهب مختلف بوده و در سایه همین اتحاد مردم ایران توانسته‌اند به شکوه  عظمت کنونی دست پیدا کنند.
وی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان با سلاح تفرقه به جنگ با مسلمانان آمده‌اند و در این راستا نیز با تأثیرگذاری بر افکار جوانان مسلمان سعی بر تشدید فعالیت‌های تکفیری و ایجاد فرقه‌های متعدد ظاله برای خدشه‌دار کردن وحدت امت اسلامی هستند لذا باید هوشیاری و بصیرت خود را حفظ کنیم و با انسجام هرچه بیشتر به جنگ این توطئه‌ها برویم.

شناسه خبر : 16683

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =