خانه / جریانات تکفیری / امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در همایش ملی امام رضا(ع) مطرح کرد: تکفیری‌ها اهل سنت نیستند/اهل بیت(ع) حافظ امت پیامبرند

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در همایش ملی امام رضا(ع) مطرح کرد: تکفیری‌ها اهل سنت نیستند/اهل بیت(ع) حافظ امت پیامبرند

کرمانشاه- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه اهل بیت(ع) نگهدارنده و حافظ امت پیامبر دانست و گفت: نسل هایی که از اندیشه تکفیری برخواسته اند اهل سنت نیستند.

ماموستا ملا محمد محمدی امروز یکشنبه در آیین پایانی علمی و پژوهشی سیمای امام رضا(ع) در فرهنگ و ادب عامه که در محل تالار وحدت دانشکده علمی- کاربردی فرهنگ و هنر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای عملیات مرصاد اظهار داشت: خدا را شاکریم که در کشور بین ملت و رهبر همواره دابطه ای ناگسستنی وجود دارد.
وی با بیان عشق و علاقه اهل سنت نسبت به خاندان اهل بیت(ع) گفت: پیامبر همواره به دوستی و مودت با اهل بیت سفارش کرده است و بر ما فرض است که ارادت خود را نسبت به اهل بیت ابراز کنیم.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه مذهب خود را شافعی عنوان کرد و یادآور شد: این مذهب بسیار به عقاید شیعه جعفری نزدیک است.
وی در ادامه به حدیث ثقلین پیامبر(ص) اشاره وتصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام در پایان عمر شریف خود امت اسلامی را به پایبندی به قرآن و اهل بیت سفارش کرد و گفت مادامی که به این دو اهتمام داشته باشید به شما آسیبی نخواهد رسید.
ماموستا محمدی بیان کرد: بنا به فرموده پیامبر(ص) قرآن و اهل بیت جدا نشدنی است تا زمانی که در حوض کوثر بر آن بزرگوار وارد شود.
وی با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) بیان داشت: همانگونه که ستارگان آسمان نگهدارنده آسمان هستند و اگر نباشند آسمان به هم می خورد اهل بیت نیز نگهدارنده و حافظ امت پیامبر هستند.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت: نسل هایی که از اندیشه تکفیری برخواسته اند اهل سنت نیستند و از صمیم قلب می خواهم که اهل تشیع و تسنن در کنار هم باشند و برادری و اخوت خود را حفظ کنند و از شر دشمنان به خدا پناه ببرند.

شناسهٔ خبر: ۴۰۴۵۳۰۱ – یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ – ۱۴:۱۶

شناسه خبر : 2057

این خبر رو هم ببینید

بیانیه شورای عالی افتاء استان کردستان در محکومیت اقدام اخیر دولت عربستان

بیانیه شورای عالی افتاء استان کردستان در محکومیت اقدام اخیر دولت عربستان در اعدام ۳۷ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 5 =