خانه / فرهنگی / امام جمعه سنندج: حقوق بشر غربی به دنبال استثمار انسان‌ هاست/مسلمانان مواظب توطئه‌ های فرهنگی و هویتی دشمنان باشند

امام جمعه سنندج: حقوق بشر غربی به دنبال استثمار انسان‌ هاست/مسلمانان مواظب توطئه‌ های فرهنگی و هویتی دشمنان باشند

امام جمعه سنندج نسبت به هجمه‌ های فرهنگی و توطئه ‌های عقیدتی کشورهای غربی علیه مسلمانان هشدار داد

تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۳
به گزارش خبرنگارما از سنندج، “ماموستا عبدالرحمن خدایی” ظهر در خطبه ‌های نماز جمعه این هفته سنندج، داشت: با ظهور اسلام شاهد برچیده‌ شدن دیدگاه‌ های متحجرانه و ضد‌انسانی نسبت به زنان بودیم و آموزه‌ های نجات ‌بخش اسلامی جایگاه والای زنان را در جامعه به آنان بازگرداند.
وی افزود: اسلام برای زنان و مادران جایگاه والایی را تعریف کرده و در هیچ آیین و مکتبی به اندازه اسلام برای زنان احترام و ارزش در نظر گرفته نشده است.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: اسلام جامع‌ ترین و کامل ‌ترین آیین بوده و برای ابعاد مختلف زندگی انسان‌ ها برنامه ‌ای مدون را ارائه کرده است.
ماموستا خدایی افزود: کشورهای غربی و دشمنان اسلام با تمام توان می ‌کوشند تا مسلمانان را نسبت به هویت اسلامی و آموزه‌ های مترقی این دین کامل و جامع بیگانه کنند و در این مسیر نیز از حربه‌ ای به نام حقوق بشر استفاده می‌ کنند.
وی افزود: بر اساس به اصطلاح حقوق بشر غربی زنان به عنوان ابزار و وسیله ‌ای برای مقاصد و امیال جنسی و شهروندان دسته چندم جامعه قلمداد شده و تمامی ادعاهای غربی‌ ها از پایه بی اساس است.
ماموستا خدایی خاطر نشان کرد: در آموزه‌ های اسلامی برای زنان و مادران جایگاه والایی درنظر گرفته شده و احترام به زنان و مادران از مهمترین امور است و زن و مرد هیچ تمایزی با همدیگر در پیشگاه خداوند متعال نداشته و تنها وجه تمایز انسان‌ها تقوا و پرهیزگاری آنان است.
امام جمعه ی سنندج تصریح کرد: باید مسلمانان با تکیه بر آموزه‌های قرآنی و سیره بزرگان دینی در مسیر تقویت ارزش‌ها و معارف اسلامی در جامعه همت گمارند و بدانند که فراهم کردن زمینه تسهیل ازدواج دختران و پسران جوان جامعه را به سوی سلامت اجتماعی به پیش رهنمون می کند.

شناسه خبر : 4771

این خبر رو هم ببینید

دبیران سنندجی، مقام برتر جشنواره کشوری الگوی برتر تدریس را کسب کردند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: در شانزدهمین جشنواره الگو‌های برتر تدریس دوره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =