خانه / اجتماعی / امام جمعه سنندج ماه محرم بهترین بستر برای جهاد اکبر است

امام جمعه سنندج ماه محرم بهترین بستر برای جهاد اکبر است

امام جمعه سنندج بر ضرورت توجه به آموزه‌های دینی در ماه مبارک محرم تاکید کرد و گفت: ماه محرم، ماه شهادت، توبه و بازگشت از گناه و بهترین فرصت برای جهاد اکبر یعنی انجام و احیای فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر است.


ماموستا عبدالرحمان خدایی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، از ماه محرم به عنوان ماه «ایثار، شهادت و بهترین فرصت برای توبه نام برد و اظهار کرد: : براساس روایاتی که از برزگان نقل شده اگر کسی دهم محرم روزه باشد کفاره یک سال گناهش و اگر کسی نهم ذی‌الحجه روزه بگیرد کفاره دو سال گناه به حسابش نوشته می‌شود.

به گفته امام جمعه سنندج، مهم‌ترین هدف یادآوری ایام عاشورا زنده‌نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر به عنوان اصلی‌ترین دلیل قیام هاشورایی امام حسین(ع) است.
ماموستا خدایی در ادامه بر ضرورت توجه به آموزه‌های دینی در ماه مبارک محرم گریزی زد و گفت: : ماه محرم، ماه شهادت، توبه و بازگشت از گناه و بهترین فرصت برای جهاد اکبر یعنی انجام و احیای فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر است.

وی اضافه کرد: ماه محرم‌الحرام فرصتی برای اعمال صالح است باید از فرصتی که خداوند در اختیار ما قرار داده به بهترین شیوه استفاده کنیم.

امام جمعه سنندج اظهار داشت: مردم متدین استان کردستان همواره ارادت خاصی به ائمه اطهار به ویژه امام حسین(ع) دارند و برنامه‌های مختلفی را در ایام محرم در مساجد، تکایا و حسنیه‌های سطح استان برگزار می‌کنند.

شناسه خبر : 23247

این خبر رو هم ببینید

جلوگیری از ورود ۲۸۵ تُن فرآورده خام دامی فاسد به بازار در کردستان

دامپزشکی کردستان از ورود ۲۵۸ تُن انواع فرآورده خام دامی فاسد به بازار مصرف جلوگیری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 4 =