خانه / اجتماعی / امام جمعه مریوان: اظهارات ماموستا شیرزادی منش در پی اجرای حکم اعدام قاتلین فرزندش:

امام جمعه مریوان: اظهارات ماموستا شیرزادی منش در پی اجرای حکم اعدام قاتلین فرزندش:

 ۹ سال و ۷۱ روز پیش که شاید جوانان بیاد نداشته باشند، دقیقا در تاریخ ۱۳۸۸/۰۴/۱۴ زمانی که من در مکه مکرمه بودم، در جلوی درب منزل ما سه نفر به نامهای سعدی، عبدالهادی و عبدالکریم کشته می شوند.


زمانی که من از سفر حج عمره برگشتم مردم زیادی به پیشواز ما آمدند و من که به یک سفر حج عمره رفته بودم به دلم افتاد  این جمعیت زیاد که به استقبال من آمده اند بیخودی نبوده است؛ لذا من ماجرا را فهمیدم که سه نفر کشته شده، یعنی سه خانواده بی سرپرست شدند.

به خدا قسم سه بچه عبدالکریم هر سه صغیر بودند. بچه های سعدی ما هر سه صغیر بودند. به خدا به کسی گمان نبردم و فکر نمی کردم روزی یک مریوانی برای کشتن من اقدام کند.

✅ مدتی بعد از اداره کل اطلاعات مرا خواستند. (در دین مبین اسلام برای اثبات چیزی سه راه وجود دارد، یک شاهد، دوم قسم و سوم اقرار) و شاهد حی و حاضر من، ماموستا محمد یوسف است که الان در سلیمانیه هستند.

ما به اتاقی رفتیم که این پسران نیز آنجا دست بسته حضور داشتند. آنها کل ماجرا را از اول که چه حزبی آنها را به این کار وا داشته، چه کسی به آنها اسلحه کلاشینکف داده و همه چیز را کامل گفتند. بعد ما به خانه برگشتیم و بعد از مدتی آنها را به خانه ما آوردند.

همه شبکه های خبری اروپا و آمریکا ماجرا را پوشش دادند و همه مشاهده نمودید.

به خاطر احترام جلوی پایشان ایستادم. زیرا گفتم که اینان اجیر شده اند و بچه اند. مقصر اصلی  کس دیگری بوده که اینان را اجیر کرده است .

✅ در تاریخ ۸۹/۱۰/۰۴ ما به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران احضار شدیم. کاک عثمان و همسرش ( پدر یکی از قربانیان) آقای حسن پایدار وکیل متهمان، دادستان کل تهران، قاضی صلواتی و ۱۵ الی ۱۶ نفر از دادیاران حضور داشتند.

قاضی از او پرسید آخرین دفاعیات شما چیست که او جواب داد: تنها تقاضایم از دادگاه محترم این است که از باب اعلام محاربه خارج و تنها بحث قصاص باشد که دادگاه نپذیرفت. چون بر علیه متهمان به استناد به سه ماده ( که یکی قتل سه نفر بود) اعلام جرم محاربه صادر شده بود.

اگر آقای وکیل حقیقت را بیان نکند و اگر جماعت لجباز به لجبازی خود ادامه دهند من ناچارم که فیلم دادگاه را آورده و در نماز جمعه یا جایی دیگر به معرض عموم بگذارم .

✅ در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۱۲ حکم تایید شد و ما دیگر هیچ خبری نداشتیم . چون اولا حکم محاربه بود و دوم اینکه من پدر یکی از آنها هستم . عبدالهادی و عبدالکریم کهنه پوشی خانواده دارند و من نمی توانم در مورد آنها رضایت دهم.

با این شرایط آیا بخشیدن من پذیرفته می شد؟ من فقط یک رای داشتم .

✅ گفتند بعداز ظهر روز محاکمه با ماشینی مخصوص و پس از آن با هواپیمای اختصاصی برای اجرای حکم قصاص به تهران برده اند .

آیا من به عنوان ولی یک نفر  می توانم جای دختر  حاج سعدی رای دهم؟ من کجا رفتم تهران ، درحالی که عده ای جلوی خانه ما کمین کرده بودند . اگر می خواهند مرا خراب کنند که این یک مسئله دیگر است .

✅ مریوان ما دارای علم و دیانت و معرفت بوده است . چگونه عده ای بلند می شوند و در مسجد هر حرفی را می زنند؟ مگر اینان نمی دانند که خط قرمز ما ایمان داران مسجد ،جمعه و جماعت است.

ما حاضر نیستیم جمعه خود را تعطیل کنیم . از همه می خواهم که حرمت خانه خدا را نگه دارند  به هر حال به خدا قسم کل حقیقت ماجرا این بود که برای شما گفتم و شاهدان را نیز برایتان معرفی نمودم. می خواهید باور کنید یا خیر .

من که البته به زور نمی توانم شما را مجبور نمایم.

۲️⃣ سعدی شیرزادی منش، عبدالهادی و عبدالکریم کهنه پوشی علاوه بر این که ایرانی ، کرد و مسلمان بودند ، جرمی مرتکب نشده و بی گناه بودند؛ حداقل قاتل نبودند؛ اما افرادی که اعدام شدند آن سه ویژگی اول را داشتند  اما قاتل و مجرم بودند.

معیار دفاع از امنیت جامعه ، حقوق بشر، حقوق اقوام و… اجازه دفاع از قاتل و محکوم کردن مقتول را نمی دهد؛ حال چگونه برخی از قاتل دفاع و اولیای دم مقتول را محکوم می کنند؟

شناسه خبر : 21940

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 6 =