خانه / سیاسی / امام جمعه موقت سنندج: تفرقه بین مسلمانان به دشمن فرصت سوءاستفاده داده است  

امام جمعه موقت سنندج: تفرقه بین مسلمانان به دشمن فرصت سوءاستفاده داده است  

امام جمعه موقت سنندج گفت: تفرقه بین مسلمانان به دشمن فرصت سوءاستفاده داده است.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا سید محمدسعید حسینی قبل از خطبه‌های نماز جمعه سنندج در جمع نمازگزاران اظهار کرد: اختلاف و شکاف ریشه امت‌ها و جوامع را در آورده و بسیاری از آسیب‌هایی که دامان جوامع را در بر می گیرد نشات گرفته از اختلافات و تفرقه است.
به گفته وی، اگر شکاف در بین هر جامعه و امتی ایجاد شود مسیر تحقق اهداف دشمنان آنها هموارتر خواهد شد و به راحتی در برابر هر هجمه‌ای ضربه خواهند دید.
امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: امروزه دشمنان اسلام با آگاهی بر این قضیه از هر مسیر و روشی برای ایجاد شکاف و تفرقه در بین امت اسلام استفاده می‌کنند که نمونه‌های بارز آن را در برخی از کشورهای مسلمان همچون عراق و غیره می‌توانیم مشاهده کنیم.
ماموستا حسینی آلوده شدن به گناه و معصیت را از دیگر عوامل ضعیف شدن امت‌های مسلمان در برابر دشمنان دین اسلام عنوان کرد و بیان داشت: بی توجهی به ارزش‌های دینی و انجام فرایض و دستورات دینی و شرعی از سوی مسلمانان گناه و معصیت را در این جوامع افزایش می‌دهد.
به گفته وی، متاسفانه امروزه به دلیل بی‌توجهی مسلمانان به این اصول اساسی به ویژه قرآن و سنت به عنوان ارزنده‌ترین امنت‌های پیامبر اعظم دنیای امت اسلام به یک آزمایشگاه برای قدرت‌های استکباری تبدیل شده است.
امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: امروزه استکبار با ایجاد شکاف و تفرقه در بین مسلمانان اقدام به اجرای هر توطئه‌ای علیه دین و این امت اسلامی می‌کند.
ماموستا حسینی افزود: گروه‌های تکفیری همچون داعش که امروز به نام اسلام و قرآن دست به جنایت‌های بی‌رحمانه‌ای در کشورهای اسلامی می‌زنند از جمله اقداماتی است که استکبار برای ضربه زدن به ریشه‌های دین اسلام طراحی کرده است.
به گفته وی، کشتار مسلمانان از یک سو و ضعیف کردن دیدگاه کسانی که قصد گرویدن به این دین الهی را دارند از مهم‌ترین دلایل راه‌اندازی و حمایت از این گروه تکفیری از سوی استکبار است.
امام جمعه موقت سنندج در ادامه با انتقاد از حضور کمرنگ برخی از مسئولان و مدیران در نماز جمعه در سطح استان اظهار کرد: متاسفانه حضور مسئولان و مدیران در نمازهای جمعه امروز تنها به مناسبت‌های خاص خلاصه شده است.
ماموستا حسینی در پایان خاطرنشان کرد: بی‌توجهی به مسائل دینی و اسلامی و کمررنگ شدن ارزش‌های دینی نقش مهمی در ایجاد شکاف در بین مسلمانان می‌شود که باید به صورت جدی در برابر آن ایستادگی کرد.

شناسه خبر : 18341

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =