خانه / دینی / امام جمعه موقت سنندج: کنگره حج فرصتی برای نشان‌ دادن اتحاد و اقتدار مسلمانان/ غده سرطانی تکفیری‌ ها باید از پیکره اسلام زدوده شود

امام جمعه موقت سنندج: کنگره حج فرصتی برای نشان‌ دادن اتحاد و اقتدار مسلمانان/ غده سرطانی تکفیری‌ ها باید از پیکره اسلام زدوده شود

امام جمعه موقت سنندج خواستار نقش آفرینی هرچه بیشتر علمای اسلامی در مقابل توطئه های گروه های تکفیری شد و گفت: داعش آخرین تلاش گسترده دشمنان برای جلوگیری از موج اسلام‌ خواهی در جهان است

تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۴
به گزارش خبرنگارما از سنندج، “ماموستا امین راستی” روز در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته به شکست‌ های ایدئولوژی غرب در برابر آموزه‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: روز به روز بر دامنه ایدئولوژی اسلامی در جهان افزوده می ‌شود و جوانان غربی به اسلام گرایش پیدا می‌کنند.
 
وی افزود: جبهه استکبار به خوبی می‌ داند که نمی‌ توان در برابر ایدئولوژی اسلامی مقاومت کرد و در نهایت چاره ‌ای جز تسلیم در برابر موج اسلام خواهی نخواهند داشت.
 
امام جمعه سنندج تصریح کرد: اسلام دین صلح و آرامش است و بدون شک گسترش ایدوئولوژی اسلامی طی ۱۴ قرن اخیر با نفوذ ارزش ‌های معنوی بوده است.
 
ماموستا راستی اظهار داشت: حال که دشمنان نمی‌توانند با استفاده از شبکه‌ های ماهواره ‌ای و رسانه ‌های تبلیغاتی خویش جلوی موج اسلام خواهی در اروپا و امریکا را بگیرند دست به پرورش و حمایت گروه‌ های تکفیری و تروریستی زده ‌اند.
 
وی افزود: توطئه دشمنان اسلام راه به جایی نخواهد برد و بر اساس وعده ‌های الهی در تورات، انجیل، زبور و قرآن کریم عاقبت جهان ورثه صالحین و پیروان پیامبر خاتم خواهد بود.
 
ماموستا راستی از علما و روحانیون و نخبگان جامعه خواست که با روشنگری همه جانبه خویش مسلمانان را نسبت به نفوذ افکار و عقاید گروه‌ های تکفیری در بین جوانان حساس کنند و در این مسیر با معرفی آموزه‌ های متقن اسلامی به اقشار مختلف مردم آنان را در برابر این توطئه ‌ها مصون دارند.
 
وی در بخشی دیگر از خطبه‌ های نماز جمعه این هفته به مناسک عظیم حج اشاره کرد و افزود: حج یکی از ارکان دین مبین اسلام بوده و کنگره عظیم حج فرصتی مغتنم برای نشان‌ دادن عظمت، اتحاد و اقتدار مسلمانان به دشمنان است.
 
امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: تا زمانی که آموزه‌های اسلامی و قرآنی در جامعه اسلامی نمود داشته باشد و جوانان و نوجوانان مسلمان با آموزه ‌های اعتقادیشان آشنا باشند توطئه‌ های دشمنان راه به جایی نخواهد برد.

شناسه خبر : 5701

این خبر رو هم ببینید

الفبای تقریب و راهکارهای نهادینه شدن وحدت اسلامی

هر مذهبی حق دارد نظرات خود را توضیح دهد و از آن دفاع کند، بدون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =