خانه / فرهنگی / امام جمعه موقت سنندج:گروه‌های تکفیری قداست اسلام را زیر سؤال می‌برند

امام جمعه موقت سنندج:گروه‌های تکفیری قداست اسلام را زیر سؤال می‌برند

امام جمعه موقت سنندج با تقبیح اقدامات گروه‌های تکفیری در کشورهای اسلامی گفت: گروه‌های تکفیری زالو صفت قداست اسلام و منزلت رسول‌الله را با اقدامات نابخردانه خود زیر سؤال می‌برند.

امام جمعه موقت سنندج با تقبیح اقدامات گروه‌های تکفیری در کشورهای اسلامی گفت: گروه‌های تکفیری زالو صفت قداست اسلام و منزلت رسول‌الله را با اقدامات نابخردانه خود زیر سؤال می‌برند.
ماموستا امین راستی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد با اشاره به خطر بروز اختلاف در میان مسلمانان اظهار کرد: دشمنان دین خدا که از صدر اسلام تاکنون نتوانسته‌اند قرآن و شریعت اسلام را زیر سؤال ببرند با دامن زدن به اختلافات جزئی سعی دارند اتحاد اسلامی را خدشه‌دار کنند. وی گفت: اطاعت از خدا و پیامبر اسلام(ص) دو عامل تقویت اتحاد اسلامی بوده و وحدت در میان مسلمانان دشمنان اسلام را از هر گونه تعدی به ساحت دین بر حذر می‌دارد. امام جمعه موقت سنندج به تحرکات جریان‌های افراطی در میان مسلمانان اهل تسنن و اهل تشییع اشاره و تصریح کرد: گردهمایی بزرگی اربعین حسینی در کربلا نمونه‌ای بارز از اتحاد اسلامی است و هیچ‌کس نمی‌تواند مدعی شود بیش از ۲۰ میلیون زائر حسینی در کربلا همگی اهل تشییع بوده‌اند. وی گفت: حضور مسلمانان شیعه و سنی در مراسم معنوی اربعین در کربلا پیامی به گروه‌های افراطی است تا دست از تفرقه‌افکنی بردارند و اجازه دهند مسلمانان واقعی با صلح، صفا و برادری در کنار هم زندگی کنند. ماموستا راستی افزود: امام حسین(ع) یک شخصیت جهانی است و علاوه بر اینکه در میان مسلمانان کسانی هستند که رهرو واقعی این امام والامقام هستند بلکه در میان غیر مسلمانان هم هستند کسانی که به امام حسین(ع) و مکتب او که ترویج دهنده آزادگی است ایمان دارند. وی به تحرکات گروه‌های وهابی و سلفی اشاره کرد و گفت: سلفی‌ها و گروه‌های وهابی نه تنها در میان مسلمانان شیعه و سنی ایجاد اختلاف می‌کنند بلکه سبب شده‌اند که اختلافاتی میان اهل سنت به وجود بیاید. امام جمعه موقت سنندج با تقبیح اقدامات گروه‌های تکفیری در کشورهای اسلامی تأکید کرد: گروه‌های تکفیری زالو صفت قداست اسلام و منزلت رسول‌الله را با اقدامات نابخردانه خود زیر سؤال می‌برند. وی گفت: سران گروه‌های تکفیری بدون کمترین اطلاعی از مبانی دینی به صدور فتوی برای قتل انسان‌های بیگناه مبادرت می‌کنند و این در حالی است که اسلام دین رحمت و رأفت است. ماموستا راستی افزود: ضروری است والدین و خانواده‌ها مراقب ارتباطات فرزندان خود با افراد مختلف باشند و اجازه ندهند جوانان در دام گروه‌های تکفیری گرفتار شد و از مسیر صحیح اسلام منحرف شوند. وی به برخی رفتارهای ناشایست در مراسم عروسی در تالارها اشاره کرد و گفت: ترویج بدحجابی در این اماکن به هیچ وجه پسندیده خدا و رسول خدا(ص) نبوده و این اعمال ناصواب قلب رسول‌الله را جریحه‌دار می‌کند

شناسه خبر : 5265

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 8 =