خانه / دینی / امام جمعه موقت سنندج ماموستا سیداحسن حسینی:ضرورت احساس مسئولیت در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه ضرورت دارد

امام جمعه موقت سنندج ماموستا سیداحسن حسینی:ضرورت احساس مسئولیت در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه ضرورت دارد

امام جمعه موقت سنندج بر ضرورت احساس مسئولیت احاد مردم در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني کردنور، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه سنندج، بر ضرورت نهادینه‌کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید و اظهار کرد: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف در کنار جلوگیری از افزایش منکرات موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ گذشت و بخشش در بین مردم خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ مدارا و گذشت در بین مردم از دیگر نیازهای امروز جامعه ما است، مسلمانان بعد از یک ماه عبادت و روزه‌داری باید نسبت به هم‌نوعان خود گذشت داشته باشند.
امام جمعه موقت سنندج با تاکید بر ضرورت احساس مسئولیت در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه، اذعان داشت: ایجاد حس نوع‌دوستی و کمک به افراد نیازمند نشانه پذیرش طاعات و عبادات انسان مسلمان بعد از یک ماه روزه‌داری است.
ماموستا حسینی اضافه کرد: اگر برنامه‌ای در جامعه به دنبال ضعف دین، انحراف جوانان و ترویج ناهنجاری در جامعه است باید نسبت به آن واکنش نشان داده و با بی‌تفاوتی از کنارش عبور نکنیم.
به گفته وی، تنها هدف مسلمان واقعی در انجام عبادت رضایت حق‌تعالی است و برای دستیابی به این مهم انجام دستورات دین را به صورت کامل رسالت خود می‌داند.
امام جمعه موقت سنندج به برکات بخشش و عفو دیگران هم گریزی زد و گفت: انفاق و بخشش نه تنها چیزی از انسان نمی‌کاهد، بلکه اجر و پاداشی بزرگی را به خاطر آن از خداوند تبارک و تعالی دریافت می‌کند.
ماموستا حسینی در ادامه ضمن تبریک عید فطر با بیان اینکه برگزاری محافل جزءخوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در مسجد جامع جای تقدیر دارد، گفت: نتیجه عبادت در ماه مبارک رمضان عدم بازگشت به گناه، گذشت انسان‌ها نسبت به یکدیگر مشروط بر رعایت امر به معروف و نهی از منکر و ادامه خیرات و حسنات و خدمات به فقرا و مساکین است.
وی تصریح کرد: ماه رمضان مانند مدرسه‌ای است که انسان‌ها با تربیت در این مدرسه به سمت خصلت‌های خوب سوق داده شده و از خصلت‌های بد و ناپسند دوری می‌کنند.
امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه عید رمضان، روز بیداری است، گفت: هر وقت انسان در روز بیداری قرار گرفت خداوند او را به منزل توحید هدایت می‌کند و ملاقات با خود را نصیبش می‌سازد.

شناسه خبر : 23069

این خبر رو هم ببینید

یکی از قضات اهل سنت در کردستان: خواسته امروز آمریکا از ملت ایران همان خواسته یزید از امام حسین «ع» است

یکی از قضات اهل سنت در کردستان گفت: همان چیزی را که روزی یزد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − ده =