خانه / اجتماعی / امسال تنها ۵ درصد اعتبارات راهداری کردستان جذب شده است  

امسال تنها ۵ درصد اعتبارات راهداری کردستان جذب شده است  

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان گفت: امسال ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای بخش راهداری اختصاص یافته که فقط ۵ درصد آن معادل کمتر از یک میلیارد تومان جذب شده است.
 

محمدراشد مدرس‌گرجی در جلسه کارگروه گردشگری کردستان که با حضور اعضای ستاد تسهیلات خدمات نوروزی در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: امسال ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای بخش راهداری اختصاص یافته که فقط ۵ درصد آن معادل کمتر از یک میلیارد تومان جذب شده است.
وی گفت: این میزان اعتبار جذب شده بخش راهداری استان کردستان فقط برای هزینه رویه‌های آسفالت جاده‌های استان کافی است.
مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه باید برای ساخت جاده‌ها باید اعتبارات خاصی اختصاص داده شود، تصریح کرد: مسیر جاده سنندج به مریوان مسیری با استاندارد فرعی و عملکرد ترانزیتی است.
وی گفت: در حال حاضر هیچ راهی در استان کردستان در زمینه نصب علائم راهنمایی و رانندگی مشکل ندارد اما در زمینه ارتقا استاندارد راه فرعی دارای مشکلاتی است که باید با ایمن سازی در این مسیرها تردد کرد.
مدرس گرجی افزود: در حال حاضر مسیر سنندج مریوان با استاندارد راه فرعی خود مشکلی ندارد اما باید رانندگان با صبر و حوصله بیشتر رانندگی کنند.
وی اظهار کرد: ۹۰ درصد مسیر جاده همدان سنندج چهار خطه است که نباید رانندگانی که در این مسیر تردد دارند با همین سرعت در مسیر جاده سنندج  مریوان تردد کنند.
مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان بیان کرد: در سال گذشته رویه های آسفالت جاده‌های کردستان در وضعیت نامناسبی قرار داشت چرا که سال‌های زیادی از عمر این آسفالت می‌گذرد.
وی از فعال شدن راهدارخانه‌های استان کردستان از ۱۵ آذر ماه امسال تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده خبر داد و خاطر نشان کرد: در این راهدارخانه‌ها ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین و ۴۰۰ نفر پرسنل آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.
مدرس گرجی اظهار کرد: برای ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی یکسری خط کشی در نقاط اولویت‌دار جاده‌های استان کردستان انجام می‌شود.
ارائه خدمات توسط  510 دستگاه خودپرداز بانکی در تعطیلات نوروز امسال
مدیرعامل شعب بانک ملی کردستان در این جلسه با اشاره به فعالیت بانک‌ها در ایام نوروز به منظور جلب رضایت مردم اظهار کرد: در تعطیلات نوروز امسال ۵۱۰ دستگاه خودپرداز بانکی در کردستان به مسافران نوروزی خدمات ارائه می‌کنند.
حاجی عباسی گفت: در استان کردستان ۶ شعبه شهاب ملی به صورت شبانه‌روزی در تمام روزهای سال به مردم خدمات ارائه می‌کنند و حتی در مرز باشماق مریوان نیز بانک ملی به صورت شبانه‌روزی خدمات ارائه می‌کنند.
وی تصریح کرد: بانک ملی استان کردستان در زمینه خدمات الکترونیکی رتبه نخست کشوری را دارد.
مدیرعامل شعب بانک ملی کردستان درباره راه‌اندازی دستگاه خودپرداز در شهر اورامان به عنوان یکی از نقاط مهم گردشگری در ایام تعطیلات نوروز، گفت: در آینده نزدیک شعبه بانک ملی در این شهر توریستی نیز افتتاح خواهد شد.
 
 
 

شناسه خبر : 9547

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − دو =