خانه / دسته‌بندی نشده / انتخاب اصلح مهم‌ترین پیش‌نیاز داشتن مجلسی مقتدر است

انتخاب اصلح مهم‌ترین پیش‌نیاز داشتن مجلسی مقتدر است

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام دهقان شامگاه سه‌شنبه در نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان که با موضوع بررسی بیانه گام دوم انقلاب با رویکرد زوایای پنهان حوادث اخیر و تحلیل انتخاب مجلس شورای اسلامی در سالن کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: شیعه و سنی برای دشمنان هیچ تفاوتی ندارد چون آنان اصل اسلام را هدف قرار داده‌اند و باید بدانیم بیشترین مسلمانانی که به دست داعش کشته شدند از برادران و عزیزان اهل سنت بودند.

وی تصریح کرد: دشمن دنبال ایجاد تفرقه برای فشل کردن دین اسلام است و در راه رسیدن به این هدف ریختن خون شیعه و سنی برایش فرقی ندارد.

وی توجه به اشتراکات دین اسلام و تحکیم وحدت را بهترین راهکار برای مقابله با توطئه‌های تفرقه‌انگیز دشمنان عنوان کرد و گفت: اشتراکات مسلمانان بیش از ۹۵ درصد بوده و تنها چند درصد در برخی موارد جزئی اختلاف دارند که نباید با پرداختن به این اختلافات جزئی میدان سم‌پاشی را برای دشمنان فراهم شود.

توجه به اشتراکات دینی راه نفوذ دشمنان را می‌بندد

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نباید ۹۵ درصد اشتراکات را فدای چند درصد اختلاف‌نظرهای جزئی کنیم گفت: دشمنان تمام توان خود را روی این اختلافات جزئی مسلمانان گذاشته‌اند تا با بهره‌گیری از آن بین شیعه و سنی اختلاف و شکاف ایجاد کنند.

دهقانی اضافه کرد: قرآن و اهل بیت و صحابه پیامبر مکرم حبل‌الله المتین هستند باید به اینها چنگ بیندازیم و از تقرقه دوری کنیم.

وی در ادامه به حوادث ۹ دی ۸۸ و توطئه‌افکنی‌های دشمنان در این خصوص پرداخت و گفت: در دی ماه ۸۸ وقایع بسیار تلخ در کشور اتفاق افتاد و به بسیاری از ارزش‌های دینی مردم هتک حرمت شد.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: مردم در یوم‌الله ۹ دی به عنوان یکی از سرنوشت‌سازترین روزها در تاریخ انقلاب اسلامی با ورود به صحنه و بستن پیمان دوباره با رهبری فتنه‌گران را سرجایشان نشاندن و حماسه بصیرت را خلق کردند.

دهقانی عنوان کرد: هدف ملت ایران جهان‌شمول کردن اسلام در جهان است و در این مسیر نیاز به تلاش، ایثار و استقامت همه جانبه داریم.

وی افزود: دعوت مردم به استقامت، دور کردن یاس و ناامیدی از جامعه، حفظ وحدت و …امروز بیش از هر زمانی نیاز است جامعه روحانیون باید به این مهم توجه جدی داشته باشند.

 امت اسلامی حزب‌الله واقعی هستند

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امت اسلامی حزب‌الله واقعی هستند و دشمن تمام توان خود را برای براندازی آنها بکار گرفته است، گفت: جامعه روحانیون و علما باید با بصیرت و آگاهی مانع رسیدن دشمنان به اهدافشان شوند.

دهقانی اضافه کرد: کسانی که با کلام، قلم و یا به هر وسیله‌ای می‌خواهند در جامعه تفرقه ایجاد کنند به فرموده مقام معظم رهبری، نه شیعه هستند و نه سنی بلکه نیروی شیطان هستند و آب در آسیاب دشمنان می‌ریزند.

همه مسائل باید به ولایت ختم شود

وی گفت: در عصر غیبت، بیرق انقلاب دست ولایت است باید زیر چتر ولایت حرکت کنیم، همه مسائل باید به ولایت ختم شود تا بقا، عزت، رشد جامعه اسلامی حفظ شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز دشمنان به شدت ولایت فقیه را هدف قرار داده‌اند، گفت: دشمنان خوب می‌دانند این کشتی تنها با وجود ولایت به سرمنزل نجات و مقصود می‌رسد به همین دلیل بیشترین هجمه‌ها را به سمت رهبری دارند.

دهقانی همچنین به در پیش بودن انتخابات مجلس هم گریزی زد و گفت: دشمن تمام توان خود را برای کمرنگ کردن حضور مردم در این عرصه بکار بسته است.

وی مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم باید در کنار حضور حداکثری و خلق حماسه بزرگ دیگری در این عرصه، با بصیرت و آگاهی بالا پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شوند و انتخاب اصلح داشته باشند.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد:‌ مجلس بصیر، مومن، خداترس، قرآن دوست که مردم را ولی‌نعمت خود بدانند بسیاری از مشکلات در جامعه را رفع می‌کند.

دهقانی افزود:‌ اگر مجلس قدرتمند عمل می‌کرد، هیچ وزیر و رئیسی جرائت کم کاری و بروز برخی رفتارها را از خود نشان نمی‌داد.

وی اذعان کرد: قدرتمندی مجلس موجب می‌شود امور کشور با قدرت پیش برود لذا انتخاب اصلح مهم‌ترین پیش‌نیاز برای داشتن مجلس مقتدر است.

کمال در سایه ارتباط انسان با خدا شکل می‌گیرد

دهقانی در بخش اولیه سخنانش گفت: تقوا از مهم‌ترین امتیازاتی است که قرآن برای انسان معرفی می‌کند چرا که تقوای الهی انسان را  محبوب خدا می‌کند و هدایت قرآن در او اثرگذار می‌شود.

به گفته این استاد حوزه و دانشگاه، مزیت انسان نزد خدا به تقوا است، انسان باید تمام کارهایش برای خدا باشد تا به تقوا برسد.

دهقانی خاطرنشان کرد: کمال، رشد و روشنایی در سایه ارتباط انسان با خدا شکل می‌گیرد اگر این ارتباط قطع شود انسان به تاریکی سقوط می‌کند.

وی اضافه کرد: علم دیگر امتیازی است که قرآن برای انسان‌ها بیان می‌کند، چرا که صاحبان علم به واسطه بصیرت به خدا نزدیک‌تر هستند.

علم و ایمان دو رکن اصلی رشد و حیات جوامع بشری است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه علم و ایمان دو رکن اصلی رشد و حیات جوامع بشری هستند، گفت: جامعه‌ای که در آن علم وجود نداشته باشد حیات نیز نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام دهقانی اضافه کرد: دشمنان از هر توطئه‌ای برای جلوگیری و ایجاد سد در برابر علم‌آموزی جوامع اسلامی استفاده می‌کنند، چرا که علم را لازمه توسعه و استقلال می‌دانند از این رو ارتقای سطح علمی مسلمانان را برنمی‌تابند.

وی تصریح کرد: خداشناسی، انسان‌شناسی، هدف خلقت و دشمن شناسی از مهم‌ترین علوم مورد نیاز جامعه بشریت است.

شناخت لازمه مقابله با توطئه‌های دشمنان است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شناخت دشمن لازمه مقابله با توطئه‌های آنان است، گفت: مخالفت و دشمنی آمریکا با جهان اسلام مسئله نفت، هسته‌ای و علم نیست مسئله دین است.

دهقانی اظهار کرد: دشمنان اسلام هیچ وقت دست از دشمنی بر نمی‌دارند و دائما در لباس‌ها و شیوه‌های مختلف علیه دین توطئه‌افکنی می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه عالم فرهیخته پارسای مجاهد مثل خورشید نورافشانی می‌کند، اذعان داشت: علمای ما باید معرفت الهی را در جامعه حاصل و در کنار تلاش برای ارتقای سطح خداشناسی مردم هدف خلقت را برای جامعه تببین کنند.

به گفته استاد حوزه و دانشگاه، شناخت دشمن و حصول معرفت الهی از سوی علمای دینی و روحانیون باید در جامعه نهادینه شود.

شناسه خبر : 23491

این خبر رو هم ببینید

مباهله در منابع تاریخی اهل سنت

مباهله یکی از وقایع قطعی و مسلم تاریخ پیامبر اسلام(ص) است که بـه دلیل اهـمیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یازده =