خانه / اجتماعی / انتقاد فرماندار قروه از قطعي مکرر برق و پاسخ شرکت برق استان کردستان  

انتقاد فرماندار قروه از قطعي مکرر برق و پاسخ شرکت برق استان کردستان  

  فرماندار قروه اين روزها در برخي از جلسات رسمي در حالي از قطعي هاي مکرر برق و آسيب رسيدن به دستگاه هاي برقي مردم انتقاد مي کند که سخنگوي شرکت توزيع نيروي برق کردستان هر گونه قطعي مداوم که منجر به آسيب رسيدن به دستگاه هاي برقي شود را تکذيب کرد.
 

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع نيروي برق استان کردستان، محمد رسول شيخي زاده در آخرين سخنراني خود در آيين آغاز به کار ششمين کنگره شعر عاشورايي در قروه، از قطعي هاي پي در پي و مکرر برق انتقاد کرد و گفت: شرکت توزيع نيروي برق کردستان در حالي به فکر صادرات برق به کشورهاي خارجي است که مردم قروه از قطعي هاي مکرر برق خسته شده اند.
 
فرماندار قروه خواستار رسيدگي مسوولان استان به اين موضوع شد و گفت: درخواست بررسي اين وضعيت را داريم چون با هر بار قطعي، به دستگاه هاي برقي مردم آسيب جدي وارد مي شود.
 
رييس روابط عمومي و سخنگوي شرکت توزيع نيروي برق کردستان، قطعي هاي برق را به دو دسته با برنامه و بي برنامه تقسيم کرد و گفت: قطعي هاي با برنامه که به منظور توسعه و تعمير شبکه و تاسيسات برق انجام مي شود اطلاع رساني مي شود و قطعي هاي بي برنامه نيز از اختيار اين شرکت خارج است و به صورت ناگهاني و غيرمترقبه به وقوع مي پيوندد.
 
صديقي افزود: تمام خاموشي هاي با برنامه به صورت مکتوب به فرمانداري اطلاع داده مي شود و از طريق صدا و سيما نيز به اطلاع مردم مي رسد.
 
وي خاموشي هاي خارج از برنامه را نيز غير مترقبه دانست و گفت: در برخي مواقع، عوامل خارجي به تاسيسات و شبکه برق آسيب مي رساند و اين مساله منجر به قطعي جريان برق مي شود که اين اتفاقات غيرقابل پيش بيني است.
 
وي با اشاره به اينکه در صورت بروز هر گونه قطعي، اکيپ هاي شرکت برق در سطح استان بلافاصله اقدام به وصل مجدد جريان برق مي کنند، گفت: در شهرستان قروه هيچ گونه قطعي طولاني مدت نداشته ايم.
 
سخنگوي شرکت توزيع نيروي برق کردستان در ادامه سخنان خود با اشاره به اينکه قطعي برق به دستگاه هاي برق مردم آسيبي وارد نمي کند، گفت: دستگاه هاي برقي تنها بر اثر نوسانات جريان برق آسيب مي بينند و شبکه برق قروه نوسان ندارد.
 
صديقي، شرايط نامساعد جوي، اتصالي، بي دقتي در انجام فعاليت هاي عمراني از سوي اپراتورهاي ماشين آلات، وزش شديد باد، برف و کولاک و همچنين تجمع گله اي پرندگان بر روي تاسيسات و شبکه هاي برق را يکي از دلايل اصلي قطعي برق در قروه دانست و گفت: اين موارد به صورت ناگهاني و خارج از کنترل شبکه برق اتفاق مي افتد.
 
وي همچنين شاخه زني درختان خيابان هاي قروه با همکاري شهرداري به منظور به حداقل رساندن تعداد خاموشي ها را يکي از اقدامات اين شرکت ذکر کرد و گفت: شرکت توزيع نيروي برق کردستان تمام تلاش خود را براي جلوگيري از هرگونه قطعي انجام مي دهد اما با قطعي هاي غيرمترقبه و پيش بيني نشده نمي توان کاري کرد.
 
وي با اشاره به اينکه شهرستان قروه ۴۶ هزار و ۷۳۸ مشترک برق دارد، اظهار کرد: براي تامين برق اين شهرستان هيچ گونه مشکل و کمبودي نداريم.
 
وي همچنين در مورد قطعي هاي با برنامه و بي برنامه برق در شهرستان قروه به استناد آمارهاي موجود، گفت: نرخ خاموشي هاي بي برنامه در سال ۹۱ در شهرستان قروه ۱٫۲۳۷ بود که اين رقم در سال جاري به ۱٫۰۴۳ رسيده و کاهش ۱۶درصدي را نشان مي دهد.
 
وي نرخ خاموشي هاي با برنامه در شهرستان قروه در سال ۹۱ را نيز ۱٫۲۹ ذکر کرد و افزود: اين رقم در سال ۹۲ به ۰٫۶۵۷ رسيد که ۴۸ درصد کاهش نشان مي دهد.
 
رييس روابط عمومي شرکت توزيع نيروي برق کردستان، اوج مصرف برق در استان را ۳۸۸٫۷ مگاوات ذکر کرد و گفت: هم اکنون در نيروگاه سيکل ترکيبي سنندج ۹۶۹ مگاوات برق توليد مي شود که مازاد بر توليد استان است.
 
صديقي همچنين به موضوع صادرات برق از طريق استان کردستان به خارج از کشور نيز اشاره کرد و گفت: از طريق استان کردستان تاکنون برق به خارج از کشور صادر نشده است.
 

شناسه خبر : 9863

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =