خانه / اجتماعی / انسداد ۶۰ راه روستایی در کردستان/ نجات جان ۳۰ مسافر در راه مانده  

انسداد ۶۰ راه روستایی در کردستان/ نجات جان ۳۰ مسافر در راه مانده  

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان از انسداد بیش از ۶۰ راه روستایی این استان به دلیل بارش برف خبر داد.
 

محمد راشد مدرس‌گرجی اظهار کرد: تعداد روستاهای مسدود شده استان در صبح امروز ۱۰۰ مورد بود که خوشبختانه با تلاش عوامل راهداری این تعداد در حال حاضر ۶۰ روستا است.
به گفته وی، بیجار، قروه و دیواندره بیشترین آمار روستاهای مسدود شده را به خود اختصاص داده‌اند که امیدواریم با توجه به گرم شدن هوا شاهد بازگشایی این راه‌ها تا پایان امروز باشیم.
مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان تصریح کرد: راه‌های اصلی و فرعی استان نیز در حال حاضر کاملا باز و تردد در آنها امکان پذیر است.
مدرس گرجی افزود: به منظور جلوگیری از هرگونه سانحه از رانندگان و مسافرین می‌خواهیم در زمان عبور از گردنه‌ها حتما از زنجیرچرخ استفاده کنند.
مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان در مورد وضعیت اکیپ‌های فعال راهداری در سطح راه‌های فرعی، اصلی و روستایی استان نیز اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه‌سنگین و سنگین و ۲۵۰ نفر از بخش خصوصی در سطح جاده‌های روستایی استان در زمینه‌ بازگشایی راه‌ها فعالیت می‌کنند.
به گفته مدرس‌گرجی، در مجموع دو بخش دولتی و خصوصی بیش از ۴۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین در راستای جلوگیری از مسدود شدن راه‌ها و بازگشایی راه‌های روستایی استان فعال شده‌اند.
وی با بیان اینکه تامین اعتبارات و امکانات لازم یکی از مهم‌ترین نیازهای استان در بحث نگهداری راه‌ها با توجه به موقعیت جغرافیایی است، گفت: در صورت تامین نشدن اعتبارات در هفته آینده مجبور به فسخ قرارداد با پیمانکاران خصوصی خواهیم شد.
مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان در پایان به آمار مسافران در راه مانده از زمان آغاز بارش برف طی شب گذشته اظهار کرد: شب گذشته ۳۰ مسافر در راه مانده در مسیر سنندج به کامیاران توسط عوامل راهداری در راهدارخانه‌ها اسکان یافتند.
 

شناسه خبر : 9615

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + چهارده =