خانه / جریانات تکفیری / انهدام تجهیزات داعش در حملات جنگنده‌های روسی و سوری در تدمر

انهدام تجهیزات داعش در حملات جنگنده‌های روسی و سوری در تدمر

در پی حملات هوایی جنگنده های روسی و سوری به مواضع گروه تروریستی-تکفیری داعش در شرق شهر باستانی تدمر تجهیزات این گروه تروریستی منهدم و شماری از اعضای آن نیز کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای از هدف قرار دادن چندین نقطه از مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه در عملیات هوایی جنگنده های خود خبر داد.
بر اساس این گزارش در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: ۶ فروند جنگنده این کشور مواضع گروه تروریستی داعش را در السخنه و آراک واقع در شرق شهر باستانی تدمر در سوریه هدف قرار دادند که منجر به انهدام تجهیزات این گروه تروریستی و انبارهای مهمات آن شد.
در این بیانیه تصریح شده است: در پی این حملات جنگنده های روسی، ۳ انبار مهمات، ۳ تانک، ۴ خودرو زره پوش و ۸ خودرو مجهز به سلاح های سنگین منهدم شدند و همچنین شماری از تروریست ها نیز به هلاکت رسیدند.
در همین راستا و در بُعد میدانی نیز ارتش سوریه موفق شد یکی از تک تیراندازان گروه های مسلح را در اطراف قلعه شلف واقع در حومه شمالی لاذقیه به هلاکت رساند و ۴ نفر دیگر را که هویتی غیر سوری داشتند، اسیر کند.
همچنین جنگنده های ارتش سوریه در ادامه دستاوردهای خود در مبارزه با تروریسم، مواضع و مراکز تجمع گروه تکفیری داعش را در محله الکنامات در شهر دیرالزور هدف قرار دادند که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از عناصر این گروه تروریستی شد.
ارتش سوریه همچنین ادوات متعلق به گروه های مسلح را در راه مواصلاتی میان کنسبا و شلف در حومه شمالی لاذقیه منهدم کرد.
نیروهای ارتش سوریه روز دوشنبه نیز در جریان حملات خود علیه گروه های مسلح در نقاط مختلف این کشور موفق شدند ۴۷ عنصر مسلح را به هلاکت برسانند.

شناسهٔ خبر: ۳۷۱۱۸۳۸ – سه‌شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ – ۱۸:۴۷

شناسه خبر : 3147

این خبر رو هم ببینید

روند بازگشت اعضای داعش و خانواده‌ای آنان به کشورهایشان کند است

اداره خودگردان کُردستان سوریه با انتقاد از جامعه بین‌المللی گفت:روند بازگشت اعضای داعش و خانواده‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − یک =