خانه / سیاسی / اولویت های هیئت کُردی در کنفرانس پاریس

اولویت های هیئت کُردی در کنفرانس پاریس

درخواست رسمی رئیس جمهوری فرانسه از رئیس اقلیم کردستان برای اعزام هیئت کُردی برای شرکت در کنفرانس پاریس نمایانگر توجه کشورهای منطقه و جهان به مسئله کردها

مسئول روابط خارجی حزب دموکرات کردستان عراق ضمن اشاره‌ به‌ اولویت های هیئت کُردی در کنفرانس پاریس، درخواست رسمی رئیس جمهوری فرانسه از رئیس اقلیم کردستان برای اعزام هیئت کُردی برای شرکت در کنفرانس پاریس را نمایانگر توجه کشورهای منطقه و جهان به مسئله کردها دانست.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، هیمن هورامی در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» لندن گفت: درخواست رسمی فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه از مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان برای اعزام یک هیئت کُرد به پاریس برای مشارکت در کنفرانس مربوط به مبارزه با داعش نمایانگر اهمیت مسئله کردها و جایگاه اقلیم کردستان در منطقه و جهان است و ثابت می کند که اقلیم کردستان اکنون یک بازیگر اصلی برای تحقق ثبات نه تنها در داخل اقلیم و عراق بلکه در تمام منطقه است.
هورامی افزود: تلاش برای ادامه حمایت های بین المللی از دولت اقلیم کردستان از جمله کمک های انساندوستانه، سیاسی و نظامی، تجهیز نیروهای پیشمرگ به جنگ افزارهای مدرن و لغو تحریم های مسلح کردن نیروی پیشمرگ به سلاح سنگین از جمله اولویت های هیئت کُرد به ریاست فواد حسین رئیس دیوان رئیس اقلیم کردستان در کنفرانس پاریس است.
هورامی ضمن مطرح کردن این سئوال که چرا نیروهای پیشمرگ نباید توپ و تانک و خودرهای زرهی داشته باشند؟ پیش بینی کرد که اربیل به مرکز مهمی برای هماهنگی و اجرای سیاست های راهبردی ائتلاف بین المللی برای سرکوب داعش تبدیل شود.
 
کد مطلب: ۶۹۹۸۶  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۲۴  |  ساعت: ۱۳ : ۴

شناسه خبر : 17739

این خبر رو هم ببینید

اطلاعات جدید از رهبر کنونی داعش

دوازده سال پیش ، ژانویه ۲۰۰۸ ، نیروهای آمریکایی در عراق امیر المولا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =