خانه / اجتماعی / اکثر مردم کردستان از کیفیت نان ناراضی هستند

اکثر مردم کردستان از کیفیت نان ناراضی هستند

ئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: اکثر مردم از کیفیت نان ناراضی هستند، سلامت مردم با مصرف نان‌های بی‌کیفیت در خطر است، مردم طرفدار نان سفید نیستند بلکه نان مرغوب و سالم باید عرضه شود.

محمد دره‌وزمی عصر امروز در جلسه کارگروه اصلاح نظام یارانه گندم، آرد و نان استان کردستان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هیچ وقت در کردستان نان مطلوبی تهیه نشده است و کیفیت نان در این استان غیرقابل قبول است.

وی نظارت بر عملکرد خبازی‌ها را در راستای عرضه نان با کیفیت مهم برشمرد و گفت: به ندرت در سنندج نانوایی یافت می‌شود که وزن چانه‌ای برابر با وزن مصوب در  این کارگروه باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان افزود: اتحادیه‌ها مسئول نظارت بر خبازی‌ها و اتاق اصناف متولی این امر است.

آرد مرتبط با نوع نان در خبازی‌ها مصرف شود

دره‌وزمی با اشاره به اینکه در اغلب نانوایی‌های استان از آرد لواش برای سنگک و یا بالعکس استفاده می‌کنند که کیفیت نان را کاهش می‌دهد، تاکید کرد: اگر خبازی‌های متخلف برخورد قاطع نشود، بی‌کیفیتی نان همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اکثر مردم از کیفیت نان ناراضی هستند، ادامه داد: سلامت مردم با مصرف نان‌های بی‌کیفیت در خطر است، مردم طرفدار نان سفید نیستند بلکه نان مرغوب و سالم باید عرضه شود.

لزوم نظارت جدی بر خبازی‌ها در  شهرستان‌ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: نارضایتی مردم از کیفیت نان، استفاده از نمک نامرغوب، وزن کم چانه،  شوری نان و دیگر موارد به جد در سطح استان و شهرستان‌ها باید نظارت و پیگیری شود.

دره‌وزمی با بیان اینکه ما در سازمان صنعت و معدن باید توان بازدارندگی متخلفین را داشته باشیم خواستار شد اختیار برخورد با متخلف را به این ارگان واگذار کنند.

وی تصریح کرد: اگر واحد نانوایی کم‌فروشی و گران‌فروشی کرد واحدش پلمپ شود درس عبرتی برای سایرین خواهد شد و قطعا کیفیت نان مطلوب می‌‌شود.

شناسه خبر : 23666

این خبر رو هم ببینید

۹۰ غار در استان کردستان شناسایی شده است

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان از شناسایی ۹۰ غار در این استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =