خانه / فرهنگی / اکران اول فیلم«جاده های فرعی»در کردستان

اکران اول فیلم«جاده های فرعی»در کردستان

اکران فیلم بلند داستانی «جاده های فرعی» به کارگردانی «اشکان احمدی» فیلمساز کُردستانی از اول مهرماه در شهرهای استان کردستان آغاز می شود.

اشکان احمدی کارگردان و فیلمساز بانه ای در گفتگو با خبرنگار کُردپرس گفت: اکران فیلم از شهر بانه آغاز می شود و سپس شهرهای مریوان و سقز مقصد بعدی نمایش این فیلم است.
این فیلمساز بانه ای ادامه داد:در این فیلم بازیگرانی چون ناصر رحیمی ( بازیگر فعال تئاتر و سینما بازیگر اصلی )و الناز بهمنی، کیوان ذبیحی، فریدون محمدزاده و جمع دیگری از هنرمندان کُردستانی به ایفای نقش می پردازند.
وی در خصوص داستان فیلم توضیح داد: داستان فیلم درباره پدیده قاچاق است که در این سالها به عنوان معضلی اجتماعی مشکلات زیادی را برای مردم این منطقه بوجود آورده است.
همچنین «ناصر رحیمی» بازیگر اصلی این فیلم با بیان این مطلب که این فیلم در خصوص مشکلات مناطق کُردنشین است به خبرنگار کُردپرس گفت:این فیلم در روایت خود بدنبال بیان معضلات و مشکلات مناطق کُردنشین است و ما بعنوان هنرمندان کُرد در خود این دغدغه را یافتیم تا با هنر سینما به بیان این مشکلات بپردازیم.
این نویسنده و بازیگر تئاتر و سینما ادامه داد:کار خوب از آب در امده و توانسته ایم فیلم داستانی بلندی را تقدیم به سینمای کُردی کنیم.
اشکان احمدی متولد ۱۳۵۳ شهر بانه است وی مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی مکانیک کسب نمود و در سال ۱۳۸۰ شروع به فیلمسازی نمود.در کارنامه این فیلمساز ۸ فیلم کوتاه داستانی وجود دارد که عبارتند از :
آدمها دورند – سال ۱۳۸۰-زنی از تبار مه- سال ۱۳۸۲-تیرک چوبی – سال ۱۳۸۵- رهگذران دره انار – سال ۱۳۸۷- مانداب – سال ۱۳۸۷-عکسهای نگرفته – سال ۱۳۸۷-تنور – 1388-صورتهای متروک – سال ۱۳۹۲
وی همچنین در جشنواره های متعددی حضور یافته و جوایزی از کسب نموده است:
حضور فیلم آدمها دورند در جشنواره های فیلم کوتاه تهران(کاندید بهترین فیلم کوتاه داستانی)- جشنواره فیلم های کوتاه ایرانی نیویورک- جشنواره فیلم کوتاه سلیمانیه عراق(جایزه بهترین بازیگر و موسیقی)
حضورفیلم زنی از تبار مه در بخش ملی و بین الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران- جشنواره تامپره فنلاند- جشنواره فیلم کوتاه زنان سلیمانیه عراق(جایزه بهترین فیلمنامه)- جشنواره فیلمهای کردی لندن.
حضورفیلم تیرک چوبی در جشنواره فیلم کوتاه تهران- جشن خانه سینما(کاندید بهترین فیلم داستانی)- جشنواره ناپولی ایتالیا
حضور فیلم رهگذران دره انار در بخش ملی و بین الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران – جشنواره دراما یونان – جشنواره فیکه آئورا پرتقال ( جایزه بهترین فیلم کوتاه- سال ۲۰۰۷)- جشنواره زنان سلیمانیه عراق (جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی-سال ۲۰۰۷) – جشنواره اربیل عراق (جایزه بهترین فیلم داستانی جشنواره -سال ۲۰۰۷) ….
حضور فیلم تنور در جشنواره فیلم های کردی لندن – جشنواره فیلم های زنان سلیمانیه عراق – جشنواره فیلم های کردی نیویورک..
حضور فیلم صورتهای متروک در جشن خانه سینما و جشنواره فیلم کوتاه تهران در سال ۱۳۹۳ و کاندیدای ۴ بخش کارگردانی و تصویر و صدا و تدوین – جشنواره منطقه ای تیژ و کاندیدای دریافت جایزه در بخش های صدا و تصویر و تدوین و کارگردانی و (برنده جایزه بهترین صداگذاری)
ناصر رحیمی بازیگر اصلی فیلم و بازیگر تئاتر و سینما از جمله هنرمندانی است که علاوه بر حوزه بازیگری به نویسندگی هم می پردازد و تا الان علاوه بر بازیگری در تئاتر ریحانه،مواجهه،مشروطه صغیر،ماسک دونفره،اصل بیست یکم و نمایش منحصر به فرد عزیز شنگال بعنوان نمایش منتخب مردمی فستیوال تئاتر در سال ۹۳ به ایفای نقش در چند فیلم داستنای با نام های بدها،تراکفات و جاده های فرعی پرداخته است.
این هنرمند کرمانشاهی چند سال است بعنوان دستیار اول دکتر قطب الدین صادقی در تئاتر های مختلف به دستیار کارگردانی می پردازد و در این زمینه توانسته است به کمک این کارگردان صاحب سبک چندین کار ارزنده را به روی صحنه ببرد.

شناسه خبر : 4295

این خبر رو هم ببینید

به یاد «محمد قاضی» پدر ترجمۀ نوین ایران/ ایساک یونانسیان

محمد قاضی از مترجمان برجستۀ معاصر است. او را به حق می توان پدر ترجمۀ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =