خانه / سیاسی / ایران در ‍ژنو۲ حضور یابد؛ این یک دعوت است

ایران در ‍ژنو۲ حضور یابد؛ این یک دعوت است

تهران- جان کری وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه روسیه و فرستاده سازمان ملل برای حل و فصل بحران سوریه مستقیما از ایران برای حضور در کنفرانس ژنو۲ دعوت کرد.

جان کری وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه روسیه و فرستاده سازمان ملل برای حل و فصل بحران سوریه مستقیما از ایران برای حضور در کنفرانس ژنو۲ دعوت کرد.
به نقل از ایرنا، نسخه عربی شبکه راشاتودی روسیه، جان کری وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که با سرگی لاوروف همتای روسی خود و اخضر الابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل روز ۱۳ ژانویه(امروز) در پاریس برگزار شد، گفت: ایران برای پیوستن به نمایندگان ۳۰ کشور در مذاکرات صلح سوریه حضور یابد و این یک دعوت است.
در عین حال، جان کری گفت که ایران باید ابتدا التزام خود را به اهداف بیانیه کنفرانس ژنو۱ اعلام کند.
دعوت جان کری از ایران برای حضور در ژنو ۲ پس از آن صورت گرفت که اخضر الابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل برای حل و فصل بحران سوریه گفت: دبیرکل سازمان ملل دعوتنامه هایی برای کشورهایی که قرار است در ژنو۲ شرکت کنند فرستاده است، اما با وجود اینکه ایران کشور مهم و بانفوذی است، تصمیم درباره حضور این کشور در کنفرانس، نیازمند اجماع است و انتظار می رود که روسیه و آمریکا در زمان باقیمانده به این توافق برسند

شناسه خبر : 19597

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + نوزده =