خانه / سیاسی / «ایندیپندنت» خبر داد: گزارش ها از وضعیت جدید ابوبکر بغدادی/ پنتاگون: یک نفر مجروح شده، اما نمی دانیم کیست

«ایندیپندنت» خبر داد: گزارش ها از وضعیت جدید ابوبکر بغدادی/ پنتاگون: یک نفر مجروح شده، اما نمی دانیم کیست

روزنامه انگلیسی با اشاره به وضع و حال سرکرده گروه تروریست های داعش اعلام کرد: «ابوبکر البغدادی» که در حمله هوایی در غرب بغداد زخمی شده بود، به شدت زخمی است و دیگر توان سرکشی روزمره به کارهای این گروه را ندارد

زمان انتشار خبر: چهار شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ۱۰:۰۶
به گزارش «گروه ترجمه» پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در شماره روز سه شنبه خود در اینترنت نوشت: وضع وخیم جسمی ابوبکر البغدادی سبب شده است تا اعضای این گروه درصدد انتخاب رهبری دیگر برای خود برآیند.
 
این پایگاه خبری همچنین نوشت شبخ نظامیان شرق لیبی نیز با سرکرده داعش اعلام همبستگی کرده اند.
 
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت: ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش همچنان زخمی است و حالش وخیم است
 
نشریه انگلیسی به نقل از «روزنامه گاردین» نوشت: منابع نزدیک به داعش می گویند: ابوبکر البغدادی در پی بمبارانی که نیروهای ائتلاف آمریکا در ماه مارس (اسفند ۹۳) صورت داده بودند، متحمل جراحت هایی شده است که زندگی اش را تهدید می کند.
 
برابر این گزارش، گمان می رود البغدادی اکنون به کندی در حال بهبود باشد؛ با این حال وخامت حال وی سبب شده است تا اعضای گروه داعش نگران این باشند که وی دیگر زنده نماند؛ از این رو به فکر یافتن جانشین برای هدایت این گروه افراطی برآمده اند.
 
هشام الهاشمی، مشاور امور داعش دولت عراق، ضمن تائید زخمی بودن «بغدادی» به این روزنامه گفت: بله او در ۱۸ مارس در کنار گروهی که همراهش بودند، در منطقه «الباج» (al-Baaj) در ۲۰۰ مایلی «موصل» نزدیک روستای «ام الرئوس» زخمی شد.
 
گرچه پیش از این خبرهایی درباره زخمی شدن ابوبکر البغدادی منتشر شده بود، اما اطلاعات اندکی چه از طرف مقامات عراقی چه از طرف نظامیان آمریکایی درباره اینکه آیا حال البغدادی وخیم است، وجود داشت.
 
تازه ترین حمله که به کاروان خودرویی شامل سه دستگاه خودروی حامل البغدادی صورت گرفت، سه تن نیز کشته شدند.
 
البغدادی خود را در ماه ژوئن ۲۰۱۴ خلیفه اعلام کرد و مناطق شمال عراق و سوریه را قلمرو خلافت ادعایی اش خواند.
 
 
تروریست های تحت هدایت البغدادی تا کنون جنایت های بسیاری را در مناطق مختلف عراق و سوریه مرتکب شده اند.
* با وجود این خبرها، پنتاگون اعلام کرد نمی تواند به صورت رسمی مجروح شدن بغدادی را تائید کند.
 
سخنگوی پنتاگون در گفت‌وگو با روزنامه دیلی‌بیست اظهار داشت: شواهد قاطعی در تأیید اینکه ابوبکر البغدادی زخمی یا کشته شده باشد، وجود ندارند.
 
«استیو وارن» با بیان اینکه حمله هوایی روز ۱۸ مارس، مواضع دارای ارزش‌های بالا را هدف قرار نداده‌ است، خاطرنشان کرد: به هرحال یک فرد مهم مجروح شده اما دلیلی وجود ندارد که باور کنیم، این فرد بغدادی بوده است.

شناسه خبر : 15927

این خبر رو هم ببینید

رئیس دولت دهم به کجا می رود؟ / محمدهادیفر

فصل انتخابات ریاست جمهوری مقارن با اوج گیری امواج سنگین تبلیغات و تراویده های سیاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =