خانه / اجتماعی / بازگشایی راه‌های مسدود روستایی در قروه  

بازگشایی راه‌های مسدود روستایی در قروه  

رئیس اداره راه و شهرسازی قروه از بازگشایی راه ارتباطی۱۳ روستای این شهرستان خبر داد.
 

مصطفی رضایی اظهار داشت: بارش سنگین برف که از عصر دیروز در شهرستان آغاز شده است، منجر به مسدود شدن تمامی راه‌های روستایی این شهرستان به طول ۴۹۷ کیلومتر شده بود، که با تلاش راهداران مسیر بیشتر روستاها بازگشایی شد.
وی با اشاره به اینکه ۱۵ روستای شهرستان در بخش مرکزی و چهاردولی با بارش برف دچار بیشترین مشکل می‌شوند، اظهار داشت: در حال حاضر راه روستایی ۱۳ روستا بازگشایی و تا عصر امروز راه ارتباطی ۲ روستای دیگر نیز باز می‌شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی قروه با بیان اینکه دو اکیپ مرکزی و وینسار به صورت ۲۴ ساعته در محورهای شهرستان در حال ارائه خدمات هستند، گفت: امکانات حال حاضر شهرستان هیچ‌گونه تناسبی با طول محورهای مواصلاتی ندارد.
رضایی افزود: به رغم دو برابر شدن محور اصلی همدان قروه و قروه به دهگلان و ارتقای مسیر از اصلی به ۴ باند، تعداد ماشین‌آلات برفروب نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده است واین موضوع آسیب شدیدی به حوزه راه و راهداری و ماشین‌آلات وارد کرده است.
به گفته وی، همین عامل موجب نارضایتی عمومی بهره‌برداران و رانندگان شده است.
رضایی ابراز داشت: ۱۹ تراکتور برف‌روب برای مسیرهای روستایی انعقاد پیمان شده است و در کنار آن برای راه‌های روستایی و فرعی که شریانی نیستند، از بخش خصوصی تحت نظارت اداره راه و شهرسازی بهره‌گرفته شده است.
بارش‌ها از مرز ۲۳۵ میلی متر گذشت
رئیس اداره هواشناسی قروه نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با بیان اینکه بارش برف به ثبت رسیده در شهرستان که از عصر دیروز آغاز شده تا کنون ۷/۲۱ میلی‌متر بوده است.
مرتضی عبدالملکی با بیان اینکه امسال بیش از ۲۳۵ میلی‌متر بارندگی در سال زراعی جاری، یعنی از اوایل پاییز تاکنون به ثبت رسیده است، می‌گوید: این میزان در مدت مشابه سال گذشته که ۱۳۳ میلی‌متر بوده است رشد ۷۶ درصدی را نشان می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: این میزان بارندگی نسبت به دوره بلندمدت ۳۵ ساله نیز ۱۶۲ درصد افزایش داشته است.
به گفته این مسئول، درصد تحقق بارندگی فصل زراعی در شهرستان ۶۹٫۵ درصد است.
عبدالمکلی خاطرنشان کرد: میزان بارندگی‌های امسال از حد طبیعی فراتر است و نوید بخش سالی پرآب از لحاظ بارش‌هاست.
وی خاطرنشان کرد: در پرآب‌ترین سال‌ها ۴۰۰ میلی‌متر بارندگی در این شهرستان به ثبت رسیده است.

شناسه خبر : 9607

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یازده =