خانه / ورزشی / بانوان هندبالیست سنندجی با اقتدار قهرمان مسابقات لیگ دسته یک شدند

بانوان هندبالیست سنندجی با اقتدار قهرمان مسابقات لیگ دسته یک شدند

سنندج – با شکست تمامی حریفان تیم بانوان هیات هندبال سنندج قهرمان رقابت های لیگ دسته یک هندبال بانوان شد و به سوپرلیگ هندبال بانوان صعود کرد.

ششمین دوره رقابت های لیگ دسته یک هندبال بانوان که روز شنبه ۹ بهمن ماه با شرکت ۱۷ تیم آغاز شده برد صبح روز جمعه ۱۵ بهمن ماه در شاهین شهر اصفهان به پایان رسید.
نماینده سنندج سال پیش در لیگ دسته دوم قهرمان شده و امسال به لیگ دسته یک صعود کرده بود و درحالی که تیم شهرداری سنندج در سوپر لیگ بانوان به دلیل عدم تحویل مدارک از لیگ حذف شد ، آینده ای نامعلوم در پیش داشت.
اما کادر فنی و مسئولان هیات هندبال استان کردستان از سهمیه این تیم در لیگ دسته یک استفاده کردند و در این مسابقات شرکت کردند.
تیم هیات هندبال سنندج روز شنبه ۹ بهمن ماه بازی های خود را آغاز کرد و با شکست تمامی حریفان تا مرحله نهایی این مسابقات پیش رفت.
در مرحله نهایی مسابقات چهار تیم نفت و گاز گچساران، هیات هندبال سنندج، فارس و شاهین شهر به مصاف هم رفتند.
شاگردان نشمین شافعیان در اولین بازی خود در مرحله نهایی به مصاف تیم نفت و گاز گچساران رفتند و این تیم را با نتیجه ۲۹ بر ۱۶ شکست دادند و با رفتن به فینال حضور خود در فصل بعد سوپر لیگ را قطعی کردند.
در بازی فینال هندبالیست های سنندج با نماینده فارس به رقابت پرداختند و در پایان با نتیجه ۳۰ بر ۱۷ این تیم را شکست دادند و مقام اول را کسب کردند.
تیم هیات هندبال سنندج با شکست تمامی حریفان تا مرحله فینال پیش رفت و با اقتدار قهرمان مسابقات لیگ دسته یک هندبال بانوان شد و بار دیگر توانایی و قدرت خود را ثابت کرد که در سوپر لیگ هندبال بانوان حضور داشته باشد.
گفتنی است، بنا بر اعلام فدراسیون مقرر شده بود که در پایان این مسابقات سه تیم به سوپر لیگ سال آینده صعود کنند.
بدین ترتیب تیم های هیات هندبال سنندج با کسب مقام اول، فارس مقام دوم و نفت و گاز گچساران با کسب مقام سوم به سوپر لیگ فصل بعد هندبال بانوان صعود کردند.
اسرا فتاحی، اسرا زندی، سیران رجبی نیا، مبینا زمانی، مژگان مردوخی، پرستو اسمعیلی، دلنیا محمودی، پریا فرجی، کژال امینی، دنیا امانی، سمیرا علی رمایی، سیران احمدی، مژگان قهرمانی، شیدا ابولقاسمی و شقایق باپیری در ترکیب تیم سنندج قرار دارند و همچنین نشمین شافعیان سرپرستی و مربیگری تیم سنندج را در این مسابقات بر عهده دارد.

شناسهٔ خبر: ۳۸۹۵۷۱۲ – جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۵:۴۲

شناسه خبر : 10571

این خبر رو هم ببینید

انتخاب جوان كردستاني به عنوان رئيس مجمع ورزشكاران ايران

دارا ترسيم از جوانان تحصيل كرده و ورزشكار كردستان با اكثريت آرا به عنوان رئيس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 4 =