خانه / اجتماعی / باید نقش کردستان در توسعه ملی مشخص شود

باید نقش کردستان در توسعه ملی مشخص شود

باید ظرفیت استان‌های مختلف کشور و به خصوص کردستان در نظر گرفته شود تا هر استانی بتواند با توجه به توانمندی‌های خود نقشی در توسعه ملی ایفا کند، اظهار کرد: کردستان استان محرومی نیست و ظرفیت‌های بالایی در توسعه دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در ششمین جلسه شورای اداری کردستان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شامگاه امروز در استانداری کردستان تشکیل شد، اظهار داشت: حوزه جغرافیایی زاگرس که استان کردستان نیز در آن واقع شده است دارای بیشترین منابع خدادادی کشور است.
 
وی گفت: به دلیل شرایط خاص استان در دوران جنگ تحمیلی و عقب ماندگی‌های مزمن به جا مانده از دوران طاغوت هم اکنون شاخص‌های توسعه در استان کردستان با وجود همه تلاش‌ها برای جبران عقب ماندگی‌های کردستان اما هنوز در مقایسه با سایر نقاط کشور کاستی‌های کردستان جبران نشده‌اند.
 
زاهدی با اشاره به اینکه مجموعه مدیریتی استان نیز در کنار تلاش‌های مسئولان ارشد نظام و دولت کوشش کرده تا در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی سازماندهی مناسبی را ایجاد کند، تاکید کرد: آرامش اکنون استان مرزی کردستان با وجود نا آرامی‌های کشور همسایه نمونه بارز آسایش و امنیت مردم است.
 
وی گفت: دولت یازدهم از زمان آغاز به کار تاکنون همواره سعی کرده است تا مسائل و مشکلات کشور را به صورت شفاف و واقعی با مردم در میان بگذارد چرا که معتقدیم این شفافیت در امور روند خدمت‌رسانی در جامعه را سرعت و عمل دولت‌مردان به تعهدات خود را آسان می‌کند.
 
استاندار کردستان با بیان اینکه امسال که سال تدوین برنامه ششم توسعه کشور است باید ظرفیت استان‌های مختلف کشور و به خصوص کردستان در نظر گرفته شود تا هر استانی بتواند با توجه به توانمندی‌های خود نقشی در توسعه ملی ایفا کند، اظهار کرد: کردستان استان محرومی نیست و ظرفیت‌های بالایی در توسعه دارد.
 
وی راه اندازی کارگروه صیانت از واحدهای تولیدی استان و حل مشکلات نزدیک به ۳۰ واحد تولیدی، فعال‌تر کردن ستاد سرمایه گذاری و پنجره واحد سرمایه گذاری، توجه جدی به سرمایه گذاران داخلی وخارجی را از جمله اقدامات کلان مجموعه مدیریت استان برای توسعه سرمایه گذاری و کنترل رکود در واحدهای تولیدی کردستان عنوان و تاکید کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی در استان کردستان به موافقت دولت رسیده و در حال پیگیری تصویب آن هستیم.
 
زاهدی با تاکید بر اینکه اتمام پروژه‌های سفر مقام معظم رهبری به کردستان می‌تواند باعث تحول در کردستان شود، گفت: تخصیص اعتبارات مربوط به مصوبات این سفر از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری صد درصد است.
 
وی خاطرنشان کرد: سهم تبدیل اراضی دیم به آبی استان که در حدود ۱۵ هزار هکتار در نظر گرفته شده بود با تلاش و پیگیری مدیران استان به ۴۵ هزار هکتار افزایش یافته است که این مهم می‌تواند روند توسعه استان را سرعت ببخشد.
 
استاندار کردستان افزود: هرچند در عرصه‌هایی نظیر فناوری اطلاعات و ارتباطات، کردستان در یک سال گذشته پیشرفت‌های خوبی را داشته است اما کماکان در حوزه‌هایی نظیر حمل و نقل با مشکلات جدی مواجه هستیم که امیدواریم با توجه ویژه دولت بتوان امسال حرکتی جدی در این بخش انجام داد./الف

شناسه خبر : 8467

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 18 =