خانه / اجتماعی / با اکران فیلم «چ» حاتمی‌کیا /                                                          سالن شماره ۳ پردیس سینمایی بهمن سنندج راه‌اندازی می‌شود                        

با اکران فیلم «چ» حاتمی‌کیا /                                                          سالن شماره ۳ پردیس سینمایی بهمن سنندج راه‌اندازی می‌شود                        

سایت کرد نور: رئیس حوزه هنری کردستان گفت: سالن شماره ۳ پردیس سینمایی بهمن سنندج چهارشنبه ۲۰ فروردین با اکران فیلم «چ» ابراهیم حاتمی کیا به چرخه سالن‌های سینمایی کشور می پیوندد.

به گزارش سایت کرد نور از سنندج، امین مرادی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه جمعی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: سالن شماره ۳ پردیس سینمایی بهمن سنندج فردا با اکران فیلم «چ» ابراهیم حاتمی کیا به چرخه سالن‌های سینمایی کشور می پیوندد.
وی گفت: با افتتاح این سالن سینمایی که مجهز به سیستم پخش فیلم‌های دیجیتالی و سیستم صوتی دالبی است ۶۰ صندلی به ظرفیت صندلی‌های سینمایی استان افزوده می‌شود.
وی با تقدیر از استاندار کردستان و دیگر مدیران استان بویژه معاون برنامه ریزی استانداری در تخصیص اعتبار باقی مانده این پردیس در اواخر سال و نگاه ویژه به مقوله فرهنگ و هنر گفت: این سالن با تلاش و کوشش موسسه بهمن سبز حوزه هنری و مساعدت مؤسسه سینما شهر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساعت ۱۰ صبح ۲۰ فروردین  با حضور مسئولین استانی و هنرمندان استان با اکران فیلم «چ» ابراهیم حاتمی کیا رسماً فعالیت خود را آغاز و به دیگر سالن های سینمایی کشور افزوده می‌شود.
مرادی با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی یکی از مهمترین بخش های تأثیرگذار بر اقتصاد و فرهنگ را سینما دانست و گفت: خوشبختانه هم اکنون با حمایت‌های صورت گرفته شاهد وجود یکی از مجهزترین پردیس های سینمایی کشور در استان هستیم.
وی تصریح کرد : وجود ۳ سالن سینمایی با پیشرفته ترین امکانات صوتی و تصویری و دیگر امکانات جنبی از جمله گالری، کافی شاپ، کلاس‌های آموزشی یک ظرفیت مناسب است و مکانی برای عرضه آثار هنری فاخر هنرمندان استان در این مکان در نظر گرفته شده که نحوه فعالیت این مکان و شرایط آن به زودی اعلام خواهد شد.
رئیس حوزه هنری استان کردستان افزود: در سال ۹۳ تمامی برنامه های اجرا شده در حوزه هنری استان با نگاه تولید محور و توجه جدی به مقوله اقتصاد در هنر خواهد بود و تلاش خواهیم کرد با برنامه ریزی و استفاده حداکثری از امکانات در اختیار و توان بالای هنرمندان استان با همراهی مدیران ارشد استان از بخش هنر و فرهنگ در بالا بردن شاخص های هنری استان گام بر داریم.
مرادی تصریح کرد: یکی از مقولات بسیار مهم در برنامه ریزی‌های صورت گرفته توجه جدی به نقش هنر انقلاب خواهد بود و سال ۹۳،  شکوفایی و پویایی این بخش مهم در کارهای هنری و فرهنگی استان را نظاره گر خواهیم بود.
وی با اشاره به مضامین اولویت دار حوزه هنری کردستان در سال ۹۳ گفت: جریان سازی ، مواجهه مؤثر با مسائل و اقتضائات روز، شاخص سازی و توجه به نسل جوان مهمترین سیاست های کاری حوزه هنری خواهد بود.
رئیس حوزه هنری استان کردستان افزود: پردیس سینمایی بهمن سنندج که از مهرماه سال ۹۱ با اتمام مراحل بازسازی فعالیت خود را آغاز کرده توانسته است با ظرفیت‌های بالایی که در اختیار استان قرار داده در ارتقاء شاخص های فرهنگی استان نقش ارزنده ای را ایفا نماید.
وی افزود : برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه شب شعر و کارگاه داستان، برگزاری بیش از ۷۰ نمایشگاه هنری در کالری سوره، برگزاری همایش ها و جشنواره های ملی و بین المللی از جمله جشنواره های کشوری کاریکاتور سبک زندگی ایرانی اسلامی، همایش مترجمان کرد ایرانی، برگزاری دو دوره متوالی جشنواره بین المللی فیلم فجر، برگزاری همزمان نهمین جشنواره بین المللی فیلم های ۱۰۰ ثانیه ای، چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، برگزاری بیش از ۳۰ کنسرت موسیقی ، کارگاه های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری، برگزاری کلاس های آموزشی هنری متعدد در رشته های مختلف هنری، نخستین جشنواره سالانه نقاشی و سالانه گرافیک استان تنها بخشی از فعالیت های صورت گرفته با بهره مندی از امکانات این پردیس سینمایی بوده که در این مدت کوتاه صورت گرفته است.
مرادی افزود: در سال ۹۳ کوشش تلاش می‌کنیمتا با حضور فعال در چهارمین جشنواره تولیدات مراکز استانی حوزه های هنری بضاعت و توانمندی هنر مندان استان را به نمایش گذاشته و نماینده شایسته ای برای استان هنر و فرهنگ کردستان باشیم.
با افتتاح سالن شماره ۳ پردیس سینمایی بهمن سنندج کلیه بخش های این پردیس با بهترین امکانات روز سینمایی فعال و در کنار سالن شماره ۱ با ۵۶۹ صندلی و سالن شماره ۲ با گنجایش ۱۳۰ صندلی، تعداد ۶۰ صندلی به سرانه سینمایی استان افزوده می‌شود و از این پس همزمان پردیس سینمایی بهمن سنندج ۳ فیلم سینمایی را به صورت دیجیتال پخش خواهد کرد.
انتهای پیام/

شناسه خبر : 9351

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 5 =