خانه / جریانات تکفیری / با کمک نیروهای امنیت داخلی؛ حماس شماری از سرکردگان داعش در نوار غزه را بازداشت کرد

با کمک نیروهای امنیت داخلی؛ حماس شماری از سرکردگان داعش در نوار غزه را بازداشت کرد

جنبش مقاومت حماس در عملیاتی با مشارکت نیروهای امنیت داخلی، شماری از سرکرده های گروهک تروریستی داعش را در نوار غزه بازداشت کرد.

به نقل از روزنامه «الحیات»، جنبش حماس شماری از عناصر وابسته به داعش را در نوار غزه طی عملیاتی امنیتی بازداشت کرد.
بر اساس این خبر در این عملیات شماری از نیروهای امنیت داخلی و ده ها تن از نیروهای امنیتی حماس حضور داشتند و طی آن «نور عیسی» یکی از سرکرده های داعش در نوار غزه که در طول یک سال گذشته تحت تعقیب بوده بازداشت شده است.
الحیات گزارش داد که «مهند ابو شرخ» از اهالی شهر رفح نیز که دست راست عیسی به شمار می رفته در این عملیات بازداشت شد است. بر اساس این خبر چندین عضو شناخته شده داعش نیز در منطقه «السلام» محله نزدیک به مرز نوار غزه و شهر رفح در مصر نیز بازداشت شده اند.
نیروهای امنیتی حماس مقدار زیادی سلاح نیز از این افراد مصادره کرده اند. این عملیات امنیتی بعد از تحول قابل توجهی که در روابط جنبش حماس و مصر ایجاد شده است صورت گرفته است.
در پی مذاکرات اخیر مصر به عنوان میانجی با حماس و فتح مصالحه ای شکل گرفته که طی آن دولت وفاق ملی فلسطین کار خود را در نوار غزه از سرگرفته است. در پی آشتی حماس و فتح مسئولان ارشد امنیتی مصری هم برای نظارت بر روند اجرای توافق به نوار غزه رفته بودند.

شناسهٔ خبر: ۴۱۰۷۴۴۹ – یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ – ۱۰:۲۶

شناسه خبر : 1985

این خبر رو هم ببینید

اطلاعات جدید از رهبر کنونی داعش

دوازده سال پیش ، ژانویه ۲۰۰۸ ، نیروهای آمریکایی در عراق امیر المولا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 12 =