خانه / سیاسی /  بحث داغ وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه بر سر حضور گروههای نظامی در سوریه

 بحث داغ وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه بر سر حضور گروههای نظامی در سوریه

سرویس سوریه- ظریف: مبارزه با داعش و النصره راه آتش بس را باز می کند. چاووش اوغلو: حزب الله هم یک گروه خارجی حاضر در سوریه است. لاوروف: حزب الله به دعوت دولت رسمی سوریه آنجاست و سازمان ملل نیز صرفا داعش و النصره را در سوریه تروریستی اعلام کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ABC ترکیه، مذاکرات ۳ جانبه، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در خصوص بحران سوریه در مسکو بخش های حساسی داشته که از چشم رسانه ها دور نمانده است. یکی از مهمترین محورهای گفتگو حضور گروه های مختلف در سوریه و بحث بر سر حضور حزب الله لبنان بوده است.
بعد از آنکه وزیر امور خارجه کشورمان، بر مبارزه مشترک با النصره و داعش در سوریه تاکید کرده و گفته است: کشورها میان این گروه ها با سایر گروه های حاضر در سوریه فرق بگذارند. این یک مسئله بسیار مهم است زیرا راه آتش بس قطعی را باز خواهد کرد.
در واکنش به این سخنان مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه تاکید کرده است: در سوریه، دولت مرکزی، مخالفان و گروه هایی وجود دارند که از خارج آمده اند. حزب الله نیز در سوریه است. باید حمایت از تمام این گروه ها قطع شود. یک طرفه این مسئله را مطرح کردن فایده ای نخواهد داشت.
در همین حین سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در اظهاراتی با واکنش به سخنان چاووش اوغلو ضمن اشاره به مشروع بودن حضور حزب الله در سوریه عنوان کرد: برخی گروه هایی که در سوریه فعالیت می کنند با دعوت رسمی دولت بشار اسد به این کشور آمده اند. در ضمن سازمان ملل متحد صرفا النصره و داعش را گروههای تروریستی اعلام کرده است.

کد مطلب: ۱۲۰۳۸۱  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲  |  ساعت: ۱ : ۱۹

شناسه خبر : 12507

این خبر رو هم ببینید

بیانیه هیئت مدیره ی انجمن نخبگان و سر آمدان شاهد و ایثارگر استان کردستان

بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =