خانه / ورزشی / برنامه عجیب و غریب رقابت‌های جهانی و راه رستگاری ایران !

برنامه عجیب و غریب رقابت‌های جهانی و راه رستگاری ایران !

تیم ملی والیبال که در حکم تیم دوم گروه D به مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان راه یافته، در این مرحله در گروه E برای صعود با تیم‌های اول تا چهارم گروه A و سه تیم دیگر صعودکننده از گروه D رقابت می‌کند. در مرحله دوم مسابقات شانزده تیم در دو گروه هشت تیمی هستند که از هر گروه سه تیم به مرحله سوم راه پیدا خواهند کرد.

 برنامه عجیب و غریب رقابت‌های جهانی و راه رستگاری ایرانتیم ملی والیبال ایران پس از راهیابی به دور دوم رقابت‌های جهانی از شهر کراکوف به بیدگوشچ سفر کرد تا در این شهر دو مسابقه برابر استرالیا و آرژانتین داشته باشد. شاگردان کواچ در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی جهان باید از ساعت ۲۲:۵۵ امروز به مصاف استرالیا بروند.به گزارش خبرنگار ما ، ملی‌پوشان ایران در دور مقدماتی ۴ پیروزی برابر آمریکا، ایتالیا، بلژیک و پورتوریکو کسب کردند و تنها یک شکست مقابل فرانسه داشتند. در مقابل، استرالیا دو پیروزی مقابل کامرون و ونزوئلا و سه شکست برابر آرژانتین، صربستان و لهستان داشته که این نتایج، شاید قدری خیال کواچ و شاگردانش را آسوده کرده باشد؛ اما با نتایجی که در این رقابت‌ها رقم خورده، نمی‌توان از هم اکنون چیزی را با قطعیت گفت، زیرا استرالیا که در این مرحله نسبت به هفت تیم دیگر صفر امتیاز دارد برای راهیابی به دور نهایی باید همه حریفان خود را شکست دهد. از این روی، این تیم انگیزه بسیاری برای پیروزی بر شاگردان اسلوبودان کواچ دارد.
مدل طراحی مسابقات در رقابت‌های جهانی اندکی پیچیده‌تر از لیگ جهانی است. مسئولان مسابقات برای رقابت‌های جهانی والیبال امسال هشت جدول از A تا H در نظر گرفته‌اند که چهار جدول اول برای دور نخست این رقابت‌ها با بیست و چهار تیم است. دو جدول بعدی برای دور دوم رقابت‌های جهانی با حضور شانزده تیم است. این دور، همین مسابقاتی است که این روز‌ها در جریان است.
پس از پایان دور دوم رقابت‌ها، سه تیم بر‌تر هر دو گروه به دو گروه پایانی می روند تا در قالب شش تیم، دور سوم گروهی این رقابت‌ها رابرگزار کنند و چهره چهار تیم پایانی این رقابت‌ها هم مشخص شود و در پایان مسابقه، فینال این رقابت‌ها هم برگزار می‌شود.
بیست و چهار تیم راه‌یافته به رقابت‌های جهانی، نخست در چهار گروه شش تیمی گروه‌بندی شدند و با هم رقابت کردند. از هر گروه چهار تیم اول مجوز حضور در دور دوم این رقابت‌ها را کسب کردند و وارد دور دوم این رقابت‌ها شدند تا دو گروه هشت تیمی را تشکیل بدهند. به این ترتیب که دو چهار تیم بر‌تر گروه A و D با هم هشت تیم گروه E را تشکیل دادند و به همین ترتیب، چهار تیم گروه‌های B و C با هم هشت تیم گروه F را تشکیل داده‌اند.
اما این هم گروهی به این معنا نیست که هر تیم در این رقابت‌ها هفت بازی انجام می‌دهد. در واقع، در دور دوم این رقابت‌ها، امتیازات دور اول در روبه رویی با رقبای قبلی محاسبه می‌شود. به این ترتیب که ایران در این مرحله علاوه بر لهستان، صربستان، آرژانتین و استرالیا، با تیم‌های فرانسه، آمریکا و ایتالیا، همگروه‌های سابق خودمان هم‌گروه هستیم، ولی با آن‌ها بازی را انجام نمی‌دهیم، ولی امتیازات رودررویی با آن‌ها در دور نخست در جدول دور دوم محاسبه می‌شود. به این ترتیب که ایران با توجه به پیروزی برابر ایتالیا و امریکا و شکست برابر فرانسه و کسب پنج امتیاز از این سه دیدار دور دوم این رقابت‌ها را با پنج امتیاز در جدول رده‌بندی آغاز می‌کند. در سوی مقابل فرانسه که عملکرد بهتری در دور اول این رقابت‌ها داشته و صدرنشین گروه ما شده بود، با توجه به برتری برابر ایران و امریکا دور دوم این رقابت‌ها را با هفت امتیاز و حضور در جایگاه دوم جدول آغاز کند. به این ترتیب، تیم کشورمان در دور دوم این رقابت‌ها چهار دیدار حساس برابر تیم‌های صربستان، لهستان، استرالیا و آرژانتین دارد.

شناسه خبر : 11021

این خبر رو هم ببینید

جام ملتهای آسیا – امارات؛ قطر قهرمان آسیا شد

تیم ملی فوتبال قطر با شکست دادن ژاپن در دیدار نهایی هفدهمین دوره جام ملتهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 20 =