خانه / سیاسی / برنامه های ستاد امربه معروف و نهی از منکردر کشور بومی سازی می شود

برنامه های ستاد امربه معروف و نهی از منکردر کشور بومی سازی می شود

سنندج- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: در راستای افزایش تاثیرگذاری در جامعه، برنامه هایی که در ستاد تصویب می شود متناسب با هر استان در کشور بومی سازی خواهد شد.


حجت الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر یکشنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج با اشاره به اینکه فریضه ای امربه معروف و نهی از منکر در طول تاریخ مظلوم بوده است، گفت: آنچه ما از این فریضه در زمان مولای متقیان داریم کم و مختصر است و پس از آن هم زمینه اجرای آن فراهم نشد.

وی عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم ما درگیر جنگ تحمیلی و مشکلات کشور شدیم و توجه آنچنانی به این فریضه الهی نشد.

وی با اشاره به اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر  به دستور رهبر معظم انقلاب در  سال ۷۲ تشکیل شد، بیان کرد: سال ۹۴ هم قانون امربه معروف و نهی از منکر مصوب و دستورالعمل تشکیلات ستاد تدوین شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه این ستاد به عنوان متولی هم احیا و هم اجرای این فریضه الهی فعالیت می کند، افزود: حرکت ها و اقدامات خوبی در ارتباط با احیا و اجرای این فریضه الهی در کشورمان اجرا و درحال اجرا است.

حجت الاسلام والمسلمین زرگر در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه برنامه ستاد در ارتباط با هجمه های فرهنگی و حرکت هایی که با مدیریت فردی خارج از کشور با عنوان چهارشنبه های سفید در کشورمان شکل گرفته چیست؟، گفت: وظیفه برخورد با چنین مسائلی که در جامعه ما بروز و ظهور پیدا می کند بر عهده نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به اینکه کار فرهنگی ستاد باید به گونه ای باشد که چنین  مسائلی بوجود نیاید، ادامه داد: البته ستاد متولی ایجاد هماهنگی بین دستگاه های مختلف در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و ارزشی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور عنوان کرد: مجموعه حرکت هایی که در قالب این کمپین انجام شده را داریم و این افراد برای تهیه خوراک رسانه های خود مردم را تحریک می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین زرگر افزود: امیدواریم دیگر  شاهد این نوع حرکت ها نباشیم چرا که ما تعداد زیادی شهید و جانباز در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردیم و باید همواره حافظ ارزش های آن باشیم.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران استان در خصوص اینکه آیا ستاد فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه را در برنامه های ابلاغی مد نظر قرار می دهد، اضافه کرد: وقتی برنامه هایی در سطح کشور تصویب می سوند قطعا قابل انعطاف هستند و  در ابلاغ آن هم اعلام خواهیم کرد که متناسب با شرایط هر منطقه بومی سازی شود.

وی در ارتباط با وضعیت فساد اداری هم گفت: بخشی از مشکلات اداری به سیستم بر می گردد که تا تغییر نکند و در آن تحول ایجاد نشود معضلات این حوزه قابل حل نیست.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اعلام اینکه  ۳۰ هزار نیرو به عنوان شورای امربه معروف در ادارات سطح کشور فعال هستند، بیان کرد: شوراها معضلات ادارات را شناسایی و راه حل آنرا می یابند.

وی اظهار داشت: ۱۰ هزار گروه های امربه معروف و نهی از منکر تاکنون در کشور تشکیل شده و ۵۵۰ عنوان کتاب هم به همت ستاد چاپ شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان هم در این نشست با اشاره به اینکه رسالت ستاد حرکت و هماهنگ کننده نه اجراکننده است، گفت: خوشبختانه رسانه های استان بخشی از فعالیت های خود را به ترویج امربه معروف و نهی از منکر اختصاص دادند.

شناسه خبر : 21614

این خبر رو هم ببینید

شورای عالی افتاء و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات استان کردستان؛ ادعای رهبری جهان توسط استکبار جهانی توهمی بیش نیست/نژادپرستی ریشه در تاریخ استکبار جهانی دارد

مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و شورای عالی افتاء و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =