خانه / اجتماعی / برگزاری مراسم تجلیل از ۴ هزار خانواده مددجوی کارآفرین در کردستان

برگزاری مراسم تجلیل از ۴ هزار خانواده مددجوی کارآفرین در کردستان

مدیرکل کمیته امداد کردستان از برگزاری مراسم تجلیل از ۴ هزار خانواده کارآفرین زیرپوشش این نهاد با حضور مسئولان کشوری در آینده نزدیک در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، قنبر موسی‌نژاد چهارشنبه شب در دیدار نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی نام‌گذاری شده که تلاش در راستای اتصال حلقه اغنیا به نیازمندان در کمیته امداد می‌تواند یکی از جلوه‌های بارز تحقق این شعار باشد.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد بسترهای لازم برای حضور مسئولان در قالب طرح مفتاح‌الجنه از جمله اقداماتی است که کمیته امداد در طول سال‌های اخیر با جدیت خاص به آن ورود پیدا کرده و خوشبختانه مسیر رفع مشکلات این خانواده‌ها را فراهم کرده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان در ادامه با بیان اینکه آمار نیازمند در جامعه زیاد است و مشکلات اقتصادی به آنها فشار وارد می‌کند، اظهار کرد: ایجاد بسترهای لازم برای ترغیب و تشویق بیش از پیش مردم و مسئولان برای مشارکت در رفع مشکلات نیازمندان از طریق جامعه روحانیون به عنوان اقشار تاثیرگذار جامعه ضروری است.
موسی‌نژاد تصریح کرد: بیش از ۵۲ هزار خانواده نیازمند در حال حاضر در این استان زیرپوشش خدمات کمیته امداد قرار دارند که ۴۳ درصد آنها به دلیل فوت سرپرست خانوار و داشتن یتیم حمایت می‌شوند.
وی با بیان اینکه توجه به ایتام و دلنوازی و حمایت از آنان از دستورات دین اسلام بوده که در قرآن و از سوی پیامبر (ص) و ائمه اطهار(ع) بر آن تاکید شده است، گفت: اعتبارات دولتی به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیازهای این خانواده‌ها باشد.
به گفته مدیرکل کمیته امداد کردستان، کمک‌ و مشارکت خیرین و مسئولان نقش به سزایی در پاسخگویی به نیازهای مادی و معنوی این خانواده‌های نیازمند دارد و تمام تلاش کمیته امداد نیز اتصال حلقه اغنیا به نیازمندان جامعه در سطح استان است.
موسی‌نژاد اطلاع‌رسانی در زمینه تاثیرات پرداخت زکات را از سوی جامعه روحانیون تاکید کرد و بیان داشت: استان خوشبختانه در زمینه جمع‌آوری و هزینه‌کرد زکات نیز از جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور برخوردار است.
وی فرهنگ‌سازی بیش از پیش در زمینه اهمیت و تاثیرات پرداخت زکات را ضروری دانست و اظهار کرد: نقش جامعه روحانیون در این زمینه بسیار مهم و تعیین کننده است و امیدواریم کما فی‌سابق شاهد حمایت‌های جامعه روحانیون از برنامه‌های امداد در سطح استان باشیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما ایجاد بسترهای لازم برای خدمت به نیازمندان واقعی جامعه بود و یک درصد خطا را در زمینه خدمات‌رسانی به نیازمندان ضعف می‌دانیم.
موسی‌نژاد با بیان اینکه در همین راستا و با هدف جلوگیری از برخی سوءاستفاده‌ها پالایش مددجویان را به صورت ویژه و هر ساله در سطح استان انجام می‌دهیم گفت: در سال گذشته ۱۷ هزار مددجوی این نهاد از زیرپوشش خارج و ۱۷ هزار مددجوی جدید جایگزین شده‌اند.
به گفته وی، ورودی و خروجی مددجویان در این نهاد مدیریت شده بوده و تمام توان خود را برای ایجاد بسترهای لازم در راستای توانمندسازی و خروج مددجویان از زیرپوشش به کار بسته‌ایم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان از برگزاری از برگزاری مراسم تجلیل از ۴ هزار خانواده کارآفرین زیرپوشش این نهاد با حضور مسئولان کشوری در آینده نزدیک در این استان خبر داد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان در پایان با اشاره به کسب رتبه برتر کمیته امداد کردستان در زمینه حجاب و عفاف در سطح استان، گفت: در زمینه برپایی نماز، امر به معروف و نهی از منکر، اجرای طرح اوقات فراغت نیز جزء دستگاه‌های برتر استان بوده‌ایم.

شناسه خبر : 7661

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 5 =