خانه / فرهنگی / برگزاری ۶۰۰ ویژه‌برنامه رحلت رسول اکرم(ص) در کردستان  

برگزاری ۶۰۰ ویژه‌برنامه رحلت رسول اکرم(ص) در کردستان  

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان از برگزاری ۶۰۰ ویژه برنامه رحلت رسول اکرم(ص) و سلاله‌های پاکش امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در این استان خبر داد.
 

 
 
حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری اظهار کرد: این ویژه‌برنامه‌ها شامل مراسم سخنرانی، مداحی و برگزاری محافل قرآنی است.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۵۹۰ هیئت مذهبی در استان فعالیت دارند، افزود: برنامه‌های یاد شده در سطح هیئت‌های مذهبی و حسینیه‌های استان برگزار می‌شود.
وی همچنین به برگزاری مراسم دسته‌روی و سینه‌زنی در تمامی شهرهای مختلف استان اشاره کرد و یادآور شد: این مراسم در روز ۲۸ صفر در شهرهای سنندج، بیجار، قروه، دلبران، دزج، یاسوکند، بابارشانی، توپ آغاج، پیرتاج برگزار می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان خاطرنشان کرد: برپایی ۳۶ ایستگاه صلواتی در شهرهای کردستان نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در سالروز رحلت رسول اکرم(ص) در سطح استان انجام می‌شود.
صفی‌یاری اضافه کرد: هیئت‌های مذهبی استان کردستان با آمادگی کامل در تمامی برنامه‌های ایام سال حضور گسترده و فعالانه دارند و استقبال جوانان نیز از مشارکت در برنامه‌های مذهبی سال ستودنی و قابل تقدیر است.
وی در پایان بیان کرد: شرکت در برنامه‌های دینی تکلیف شرعی هر فرد مسلمانی است تا دشمنان اسلام و دین اسلام از این حضور بهراسند و از اجرای برنامه‌هایشان ناامید شوند.
 
 
 

شناسه خبر : 5255

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 6 =