خانه / فرهنگی / برگزار ی دوره آموزشی مبلغات استان کردستان

برگزار ی دوره آموزشی مبلغات استان کردستان

شرع حکم می‌کند که هر کسی اظهار مسلمانی کرد جان و مالش در امان باشد و این مهم از زمان پیامبر(ص) تاکنون تداوم داشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور ، حجت‌الاسلام والمسلمین محرمعلی فراشی صبح امروز در کارگاه آموزشی مبلغان و ائمه جماعت مدارس دخترانه سنندج اظهار کرد: تبیین مبانی دینی و عقیدتی در بین جوانان و نوجوانان و پاسخگویی به شبهات دینی آنان از مهم‌ترین راه‌های خنثی کردن توطئه‌های فرهنگی دشمنان است.
 
وی گفت: حوزه‌‌های علمیه باید متون دینی برگرفته از قرآن و سنت را تبدیل به فرآورده‌ های علمی کرده و برای توزیع بین دانش آموزان در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: باید با تعامل، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه های پژوهشی، آسیب ها را شناسایی و به سوالات و شبهات جوانان پاسخ دهیم و لازمه انجام این کار همکاری مستمر دستگاه‌های فرهنگی است.
وی گفت: این گارگاه با محوریت موضوعاتی همچون مخاطب‌‌شناسی، شناسایی نحله‌های انحرافی و عرفان‌های کاذب، آموزش عملی احکام نماز و بصیرت افزایی برگزار شده است.
حجت الاسلام فراشی با اشاره به اینکه در کنار طهارت باطنی طهارت ظاهری نیز باید مد نظر باشد، افزود: خوش اخلاقی یکی دیگر از الزامات امامت است و دین مبین اسلام بر اساس خلق نبوی گسترش پیدا کرده است.
وی خاطر نشان کرد: امامان جماعت باید مطالب خود را کوتاه، روان و نافذ بیان کند تا تاثیرگذاری مطلوبی را در بین آحاد جامعه بویژه جوانان داشته باشد.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: واگذاری امور نماز جماعت به دانش آموزان و مشارکت دادن آنها در حرکت‌های دینی، برجسته کردن جشن تکلیف در بین بانوان نوجوان و تقویت تقوا در بین جوانان و آحاد جامعه از دیگر الزامات امامت در جامعه اسلامی است.
وی گفت: انتظار می رود با برنامه‌ریزی های مناسب زمینه برای گسترش و ترویج دین مبین اسلام در بین جوانان و نوجوانان فراهم شود.
 
 
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان :حضور ۴۰۰ روحانی در مدارس استان کردستان
 
سالار عرفانی‌نسب اظهار کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده با مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور شاهد حضور روحانیون اهل سنت و اهل تشیع طی چند سال اخیر در سطح مدارس استان هستیم.
وی افزود: از ابتدای سال تحصیلی جاری نیز شاهد حضور ۲۴۵ روحانی برادر و ۱۵۵ روحانی خواهر به عنوان ائمه جماعت هستیم که زمینه مناسبی برای ترویج فریضه اقامه نماز در سطح مدارس است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های آموزش و پرورش تربیت نسلی متدین و جوانانی با تربیت اسلامی و دینی است و این مهم را به عنوان مراتبی از حیات طیبه قلمداد می‌کنیم.
وی اظهار کرد: حق‌القدم سه ماهه نخست روحانیون ائمه جماعت در مدارس استان پرداخت شده است و سعی می‌کنیم حق‌القدم سه ماهه دوم را نیز در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت کنیم.
 
 
 
ماموستا دکتر عبدالسلام کریمی:جریان تکفیری به دنبال بی‌هویت‌کردن جوانان است
 
عبداسلام کریمی اظهار کرد: شرع حکم می‌کند که هر کسی اظهار مسلمانی کرد جان و مالش در امان باشد و این مهم از زمان پیامبر(ص) تاکنون تداوم داشته است.
وی افزود: متأسفانه یک‌سری افراد منحرف، عامل دشمنان اسلام و مزدور به دنبال تحریف عقاید، سنت‌ها و احکام شرعی بوده و با تکفیر همه اعتقادات، مبانی هویت‌بخش اسلامی و باورهای دینی به عنوان بازویی اجرایی برای تحقق اهداف ضداسلامی دشمنان اسلام تبدیل شده‌اند.
این روحانی و مدرس برجسته اهل سنت کشور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: هیچ‌کدام از صحابه پیامبر(ص) همدیگر را تکفیر نکرده و این مهم در سیره والای سایر بزرگان دینی اهل سنت و اهل تشیع نیز وجود نداشته است.
کریمی افزود: متأسفانه جریان تکفیر با هجوم به باورهای دینی مسلمانان به نفع دشمنان اسلام و جریان کفر کار کرده و باید با هوشیاری و بصیرت روزافزون در برابر حرکات و توطئه‌های این جریان منحط ایستادگی نماییم.
وی خاطرنشان کرد: نسل جوان جامعه اسلامی مهمترین هدف جریان تکفیر بوده و با تمام توان می‌خواهند که جوانان مسلمان را نسبت به هویت اسلامیشان بیگانه نمایند.
این روحانی برجسته اهل سنت در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: هر نوایی که ساز وحدت را کوک کند از سوی رحمان بوده و هر نوایی نیز که بر طبل اختلاف بکوبد از سوی شیطان است.
کریمی خاطر نشان کرد: نباید مصالح دین فدای اختلافات جزئی شود و با دست خویش زمینه خوشحالی دشمنان را فراهم کنیم چرا که دشمنان هم‌اکنون در ایران اسلامی به دنبال همین مبحث هستند.
وی افزود: در دوران رژیم ستم‌شاهی هیچ‌کدام از مفتی‌های کشورهای عربی ایران را تکفیر نمی‌کردند و این درحالی بود که شاه و نوکران وی خود را شیعه و مسلمان می‌دانستند اما با پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظامی مبتنی بر آموزه‌های اسلامی شاهد فتاوای تکفیری از سوی کشورهای عربی علیه جمهوری اسلامی ایران بوده و هستیم که این امر نگاه سیاسی و حلقه به گوش بودن آنان در برابر استکبار را نشان می‌دهد.
این عالم برجسته اهل سنت کشور تصریح کرد: باید همه ما تابع رهبر بصیر و عالم خویش باشیم و از هرگونه تفرقه و اختلاف پرهیز نماییم.
کریمی افزود: اهل سنت تبعیت از رهبری را واجب دانسته و هم‌اکنون نیز به وجود رهبری عالم و بصیر همچون آیت‌الله خامنه‌ای افتخار می‌کنیم.

شناسه خبر : 5005

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =