خانه / فرهنگی / به لحاظ فراگیر بودن زبان کردی، هنر کردستان قابل معرفی در کشورهای منطقه است

به لحاظ فراگیر بودن زبان کردی، هنر کردستان قابل معرفی در کشورهای منطقه است

به لحاظ فراگیر بودن زبان کردی هنر کردستان در تعدادی از کشورهای منطقه قابل معرفی و ارتقا است و می‌بایست ظرفیت‌های کردستان را برای این موضوع مهم یاری کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در بازدید از روند ساخت سریال طنز تلویزیونی “خانه‌ای برای خوشبختی” و دیدار با عوامل و بازیگران این سریال درمحله قدیمی چهارباغ سنندج بااشاره به بیست ویکم شهریور و روز ملی سینما اظهارداشت: به مناسبت این روز و به جهت ادای احترام به فعالان وهنرمندان عرصه سینما هم با سینماگران سنندج دیدار داشته وهم ازروند ساخت این سریال دیدار کرده است.
 
استاندار کردستان که مرحله فیلم‌برداری یک سکانس ازاین سریال طنزرا به نظاره نشست، تصریح کرد: به لحاظ فرهنگی وهنری ظرفیت‌های زیادی در استان کردستان وجود دارد بخصوص که دربرخی از عرصه‌ها همچون فیلم‌سازی و سینما هیچ هماوردی در استان‌های دیگر برای کردستان وجود ندارد.
 
وی گفت: بعید می‌دانم دراستان‌های دیگر چه به لحاظ فنی وچه به لحاظ هنری ظرفیتی همچون ظرفیت بالای کردستان وجود داشته باشد.
 
زاهدی افزود: حضورکردستان در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی گواه این مدعاست وطبیعتاً ما باید تلاش کنیم هم این حضور بیشتر شود هم ازاین ظرفیت‌ها درسطح استان و در سطح ملی به خوبی استفاده شود.
 
استاندار کردستان تاکید کرد: هنر کردستان به لحاظ فراگیربودن زبان کردی در تعدادی از کشورهای منطقه قابل ارتقا و قابل معرفی است ومی‌بایست ظرفیت‌های کردستان رابرای این موضوع مهم یاری کرد.
 
عبدالمحمد زاهدی با توجه به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی خاطرنشان ساخت: بخش عمده‌ای از مقوله‌های فرهنگی درفعالیت‌های صداوسیما باید نمود پیدا کند و باید حوزه فرهنگی کردستان را ازهمه نظر یاری کرد تابه جایگاه والای خود دست یابد.
 
وی در پایان تاکید کرد: بدون شک تلاش خواهیم کرد در برنامه ششم توسعه نقش فرهنگ کردستان و جایگاه فرهنگ کردستان رادر سطح ملی پررنگ‌تر کنیم. / الف
۲۱ شهريور ۹۳

شناسه خبر : 4763

این خبر رو هم ببینید

با اهانت و ساخت فیلمهای دروغین نمی توان نور و حقیقت رسول اکرم را از نظرها پنهان کرد

عضو شورای مدارس علوم دینی اهل سنت بیان داشت: در فیلم های دروغین مطالبی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =