خانه / اجتماعی / بوکان؛ رتبه اول بیکاری در استان

بوکان؛ رتبه اول بیکاری در استان

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی دو سال گذشته موج زیادی از افراد جویای کار استان را فرا گرفته است.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی دو سال گذشته موج زیادی از افراد جویای کار استان را فرا گرفته است.
 
به گزارش زریان به نقل از ایسنا، علی سلیمانی در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اعلام خبر فوق افزود: آذربایجان غربی‌نسبت به پنج سال گذشته‌ رشد جمعیت خوبی نسبت به سایر استان‌های کشور داشته است ولی در حال حاضر نزدیک به ۱۱۷ هزار نفر جزء افرادی هستند که بیکار و جویای کار هستند که آمار بسیار قابل توجهی است.
وی در ادامه افزود: در سال ۹۰ بیشترین نرخ بیکاری در بین شهرستان‌های استان مربوط به بوکان و کمترین میزان آن مربوط به اشنویه بود، در صورتی که این را نیز باید درنظر گرفت که نرخ بیکاری رابطه مستقیمی با نرخ مشارکت اقتصادی دارد.
سلیمانی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی در حال حاضر بالغ بر ۹۰۰ هزار شاغل دارد، گفت: استان ظرفیت‌های مناسبی در راستای ایجاد اشتغال دارد و باید با استفاده بهینه از این فرصت‌ها‌، نرخ بیکاری و تعداد افراد جویای کار در استان کاهش یابد.
وی تصریح کرد: بیشترین پراختی بانک ها در مقایسه با سایر ارگان های دولتی در استان مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است در صورتی که بیشترین اشتغال را بخش کشاورزی برای استان با حدود ۳۵ درصد به دست آورده که سهم سازمان صنعت، معدن و تجارت از ایجاد اشتغال نزدیک به ۲۱ درصد بوده است.
مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در پایان خاطر‌نشان کرد: سیستم ایجاد اشتغال و صیانت از نیروی کار همیشه باید فعال باقی بماند و در همین راستا دانشگاه‌ها باید مهارت آموزی به دانشجویان را به صورت کاربردی انجام دهند و تعدیل ثروت و عدالت اجتماعی صورت ‌گیرد.
وی ادامه داد: بر اساس آمار استخراج شده از مرکز آمار ایران، ۵۲۰ هزار میلیارد تومان پول نقد بلا‌استفاده در دست افراد جامعه وجود دارد که باید برای تشویق این افراد برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برنامه ریزی‌های بلند‌مدت و کوتاه‌مدت انجام شود.

شناسه خبر : 9681

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 15 =