خانه / فرهنگی / بیانات رهبر معظم انقلاب در وحدت جهان اسلام تاثیرگذار است

بیانات رهبر معظم انقلاب در وحدت جهان اسلام تاثیرگذار است

امام جمعه اهل سنت زاهدان با ابراز خرسندی از سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب که در آن بر لزوم اجتناب از اهانت به بزرگان اهل‌سنت تاکید کرده بودند، سخنان ایشان را در وحدت جهان اسلام «بسیار تاثیرگذار» دانست

تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: ۲۴۵۸۲۷
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) از سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های این هفته  نماز جمعه  مسجد مکی اهل سنت زاهدان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب هفته‌ی گذشته سخنان بسیار زیبا و ارزشمندی ایراد کردند که هم در داخل کشور تاثیرات بسیار مثبتی برجا گذاشت و سبب خوشحالی و خرسندی بسیاری از مردم ایران شد و هم در خارج از کشور بازتاب خوبی داشت.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در این سخنان‌شان تاکید کردند که «ناسزاگویی به بزرگان اهل‌سنت بر خلاف سیر‌ه‌ی ائمه و کار شیعه‌ی انگلیسی است».
وی ادامه داد: معنای سخنان رهبر انقلاب آن است که هر کس به مقدسات مذاهب اهانت کند در راستای سیاست‌های انگلیس و آمریکا فعالیت کرده است که دنبال ایجاد اختلاف بین مذاهب هستند. لذا به‌هیچ‌وجه نباید به مقدسات شیعه و سنی اهانت شود.
خطیب جمعه اهل سنت زاهدان افزود: رهبر معظم انقلاب در جایی دیگر از این سخنان‌شان فرموده‌اند: «احساسات اهل‌سنت را تحریک نکنید». ما نیز متقابلا همین اعتقاد را داریم که نباید احساسات هیچ‌یک از فرق اسلامی را تحریک کنیم.
وی ادامه داد: سخن جالب دیگری که رهبری به آن تصریح کرده‌اند آن است که «تحریک احساسات دیگر فِرَق اسلامی موجب ظهور گروه‌هایی همچون داعش است.» اهانت‌ها و تحریک احساسات مذهبی از ریشه‌های افراط‌گرایی در جامعه محسوب می‌شوند.
مدیر دارالعلوم مکی اهل سنت زاهدان افزود: ریاست محترم جمهور نیز در سخنرانی‌شان در مجمع عمومی سازمان ملل بر لزوم «ریشه‌یابی افراط‌گرایی و مبارزه با آن» تاکید کردند و رهبر معظم انقلاب پیش از این نیز به صراحت اهانت به ازواج مطهرات رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم را «اهانت به آن‌حضرت» دانستند.
وی تصریح کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب در وحدت جهان اسلام و وحدت شیعه و سنی بسیار تاثیرگذار هستند.

شناسه خبر : 4107

این خبر رو هم ببینید

وحدت پایدار، ضرورتی ماندگار/ *محمد هادیفر

وحدت در لغت به انسجام و پیوستگی معنا شده که در مقابل تفرقه و کثرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =