خانه / فرهنگی / بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین­ المللی حمایت از انتفاضه فلسطین؛ روز قدس فرصت ارزنده ­ایستادگی کنار ملت فلسطین است

بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین­ المللی حمایت از انتفاضه فلسطین؛ روز قدس فرصت ارزنده ­ایستادگی کنار ملت فلسطین است

ملت مظلوم فلسطین طی هفتاد سال از اشغال سرزمین خود یک لحظه از پا ننشسته و همواره در راه آزادسازی میهن آبا و اجدادی خویش با مقاومت به اشکال گوناگون و با تقدیم شهدا و جانبازان بسیاری، اجازه ندادند مسأله فلسطین به فراموشی سپرده شود و اشغالگران به آرامش برسند

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب: ۲۷۲۳۸۴
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین­ المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:
 
«ماه مبارک رمضان ماه فضل و برکت، ماه رحمت و مغفرت، ماه مهربانی و همدلی، ماه همدردی با محرومین و مستضعین است. به همین دلیل بوده که امام خمینی (ره) آخرین جمعه این ماه عزیز را روز جهانی قدس نامید تا مسلمانان و آزادگان جهان در این روز با برپائی تظاهرات و تجمعات و انجام فعالیت های مختلف از ملت مظلوم فلسطین در اقصی نقاط جهان دفاع و حمایت نموده و تجاوزات و سرکوبگری اشغالگران فلسطین و حامیان آنان را محکوم نمایند.
 
امسال روز قدس مصادف با یکصدمین سالگرد صدور اعلامیه بالفور و پنجاهمین سالگرد اشغال مسجدالاقصی است که براساس آن، سرزمین کهن فلسطین به عنوان وطن یهودیان جهان معرفی و مردم اصیل این مرز و بوم را از خانه خود رانده و آواره سایر کشورها نمود تا دولت صهیونیستی شکل گیرد و آرمان های صهیونیست ها را که کشور بزرگ خود را از نیل تا فرات می دانند، تحقق بخشد.
 
در این رابطه، مقام معظم رهبری در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران به درستی تأکید فرمودند که «در هیچ برهه ای از تاریخ، هیچ یک از ملت های جهان با چنین رنج و اندوه و اقدامی ظالمانه، مواجه نبوده اند که در توطئه ای فرامنطقه ای، کشوری به طور کامل اشغال شود و ملتی از خانه و کاشانه خود رانده شوند و به جای آنان، گروهی دیگر از جای جای جهان بدانجا گسیل شوند و موجودیتی حقیقی نادیده گرفته شود و موجودیتی جعلی به جای آن بنشیند.».
 
ملت مظلوم فلسطین در طی هفتاد سال از اشغال سرزمین خود یک لحظه از پا ننشسته و همواره در راه آزاد سازی میهن آباء و اجدادی خویش با مقاومت به اشکال گوناگون و با تقدیم شهدا و جانبازان بسیاری، اجازه ندادند مسأله فلسطین به فراموشی سپرده شود و اشغالگران به آرامش برسند.
 
با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی «قدس سره» سرفصل جدیدی برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین آغاز و مبارزان فلسطینی پناهگاه امنی را برای جلب حمایت های مختلف معنوی، سیاسی و اجتماعی در عرصه های منطقه ای و بین المللی یافتند به گونه ای که توطئه های مختلف سازش و پذیرش دشمن صهیونیستی به عنوان امر واقع، نقش برآب شده و فلسطینیان مبارز و مقاومت مردمی با انتخاب گزینه پایداری در مقابل توطئه ها ایستادگی نموده و در مقاطع مختلفی از تاریخ مبارزات خود انتفاضه های اول و دوم و سوم را رقم زده و با دست خالی در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی نموده است.
 
با کمال تأسف برخی از کشورهای منطقه با ارائه طرح های به اصطلاح صلح همواره تلاش نموده اند تا فلسطینیان را به پای میز مذاکره با صهیونیست های اشغالگر بکشانند. اما تجربه تاریخی نشان داده هیچکدام از وعده های رژیم اشغالگر و حامیان آنان مبنی بر تشکیل دولت فلسطینی و اعطای حقوق مشروع فلسطینیان به منصه ظهور نخواهد رسید. مردم، سیاسیون و مبارزان فلسطینی در دهه های گذشته دو مسیر «سازش» و «مقاومت» در مقابل رژیم اشغالگر قدس را مشاهده کرده اند و اکنون فلسطینیان درک نموده اند که صلح با رژیم اشغالگر سرابی بیش نیست.
 
امروزه ملت فلسطین، مبارزان و نیروهای مقاومت بیش از پیش به این نتیجه رسیده اند که تمامی توطئه های منطقه پیرامونی آنان و جنگ های نیابتی در کشورهای همجوار فلسطین از جمله سوریه، لبنان، عراق و حتی مصر و سایر کشورهای عربی با هدف تضعیف محور مقاومت بوده به طوری که این رژیم در سایه بحرانهای منطقه ای، طرح های شهرک سازی برای اسکان یهودیان مهاجر و یهودی سازی قدس شریف را در سطح گسترده ادامه می دهند و وقاحت  را به جائی می رسانند که یهودیان صهیونیسم نژاد پرست، خواستار اخراج کامل فسطینیان از کشور به اصطلاح یهود می شوند.
 
این تحرکات در شرایطی انجام می پذیرد که به تعبیر امام خامنه ای، «بی تردید اگر مقاومت، رژیم صهیونیستی را زمین گیر نکرده بود، اینک شاهد دست اندازی آنها به دیگر سرزمین های منطقه از مصر گرفته تا اردن و عراق و خلیج فارس و غیره بودیم».
 
روز جهانی قدس فرصت ارزنده ای است که مسلمانان جهان پیشاپیش همه آزادی خواهان و حق پرستان در سراسر گیتی، حرکتی امید بخش را در روز قدس به نمایش گذارند تا با صدای بلند و فریاد رسای خود به ملت مظلوم فلسطین اعلام نمایند که ما با اطاعت از حضرت امام خامنه ای «مد ظله العالی» تا آزادی کامل فلسطین و قدس شریف در کنار شما ایستاده ایم و ملت فلسطین را تنها نخواهیم گذاشت.
 
دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ضمن گرامیداشت یاد شهدای فلسطین و مقاومت و با آرزوی آزاد سازی فلسطین از نهر تا بحر از تمامی آحاد و اقشار ملت حق جو و مومن ایران اسلامی و سایر کشورهای جهان و حامیان فلسطین مظلوم دعوت می کند در مراسم راهپیمائی باشکوه روز جهانی قدس به طور گسترده شرکت نمایند و حمایت خود را از آزاد سازی قدس شریف، تقبیح تلاش برخی سران عرب در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و باز ستاندن فلسطین اشغالی به صاحبان اصلی آن اعلام نمایند.»

شناسه خبر : 3923

این خبر رو هم ببینید

برگزاری اولین جشنواره «دختران امروز» در کردستان

مشاور امور بانوان آموزش‌و‌پرورش کردستان از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ـ هنری «دختران امروز» با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =