خانه / اجتماعی / بیش از ۲ هزار تن نمک‌پاشی در سطح معابر سقز  

بیش از ۲ هزار تن نمک‌پاشی در سطح معابر سقز  

شهردار سقز گفت: به منظور جلوگیری از یخ‌زدگی معابر ۲ هزار تن نمک در سطح معابر این شهر پاشیده شد.
 

ضیاالدین نعمانی اظهار کرد: با توجه به برودت هوا و به منظور جلوگیری از یخ‌زدگی خیابان‌ها و معابر عمومی این شهر ۲ هزار تن نمک و شن در معابر سقز در این مدت پاشیده شده است.
وی گفت: این میزان شن و نمک‌پاشی طی ۲۰روز اخیر و پس از بارش برف و سرمای شدید در این شهر انجام شده است.
شهردار سقز تصریح کرد: این حجم شن و نمک  پاشی نسبت به سال گذشته بسیار بیشتر است که برخی چاله‌ها در معابر شهر به وجود آورده است.
وی گفت: با بال رفتن دمای هوا  در اولین فرصت واحد عمران شهرداری اقدام به لکه‌گیری و پر کردن چاله‌های ناشی از سرما و یخ‌بندان در سطح معابر خواهد کرد.
نعمانی افزود: ستاد بحران شهرداری از همان روزهای اول بارش برف با تشکیل جلسات متعدد و برنامه‌ریزی، شهر را به شش منطقه جداگانه تقسیم کرده و اکیپ‌های برف‌روبی و پاکسازی، فعالیت‌های خود را برای مسیرگشایی و برف‌روبی آغاز کردند.
وی خاطر نشان کرد: عملیات پاکسازی و برف‌روبی در خیابان‌های اصلی به پایان رسیده ولی با توجه به حجم بارش و یخ‌بندان ناشی از برودت هوا در کوچه‌ها  هنوز پاکسازی برف وجود دارد.
شهردار سقز خاطر نشان کرد: به دلیل تداوم بارندگی‌ها برخی از خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر بیش از دو تا سه بار برف‌روبی شده‌اند و به منظور جلوگیری از انباشته شدن برف در معابر عمومی، برف جمع شده به بیرون شهر انتقال داده شد.
وی با بیان اینکه ارتفاع برف در هنگام بارش در سقز مجموعاً  نزدیک یک متر و برودت هوا تا بیش از ۲۵ درجه بالای صفر رسید، گفت: عملیات برف روبی و نمک پاشی در سقز با استفاده از  20 دستگاه کمپرسی، گریدر، لودر و با همکاری بیش از ۲۵۰ نفر از کارکنان شهرداری در دو شیفت کاری صورت گرفته است.
شهردار سقز در خصوص برنامه های شهرداری در رابطه با فرارسیدن ماه ربیع‌الاول اظهار کرد: شهرداری سقز به مناسبت این ماه مبارک و گرامیداشت هفته وحدت اقدام به آذین‌بندی سطح شهر می‌کند.
وی افزود: به میمنت این ماه فرخنده و مبارک از سوی شهرداری سقز مراسم مولودی‌خوانی سه شنبه بیست و چهارم دی‌ماه  ساعت ۱۰ صبح در صحن اصلی مسجد جامع برگزار می‌شود.
نعمانی از اقشار مردم مومن و خدا جوی شهرستان سقز دعوت کرد در این مراسم سرشار از شادی و سرور به مناسبت میلاد پیامبر نور و رحمت شرکت کنند.

شناسه خبر : 9873

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هجده =