خانه / فرهنگی / بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سقز ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سقز ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سنندج- رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد:بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سقز که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، در دهه مبارک فجر امسال آماده افتتاح می شود.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به همراه معاونین دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان سقز بازدید کردند و در این بازدید نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه، شهردار، رئیس شورای اسلامی و جمعی از رؤسای ادارات و پرسنل شاغل در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان سقز حضور داشتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در جریان بازدید از بخش های سی سی یو و دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان سقز، گفت: وظیفه تمامی مراکز درمانی و بیمارستان ها ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم است و در این راستا به منظور تنویر افکار عمومی، خدمات ارائه شده باید بطور واقعی و دقیق در اختیار اصحاب رسانه قرار گرفته تا به اطلاع عموم رسانده شود.
سیامک واحدی با بیان اینکه مردم سقز شایستگی این را دارند که از امکانات بیشتری برخوردارشوند، افزود: مقرر است بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سقز که با پیشرفت ۷۰ درصد و اضافه شدن بخش بلوک زایمان به آن در حال ساخت است، تا دهه فجر امسال آماده افتتاح شود.
وی با تاکید بر اهمیت بحث آموزش، اظهار داشت: آموزش بعنوان یکی از دغدغه های اصلی دانشگاه بوده که در این راستا اقدام به راه اندازی دانشکده پرستاری در سقز خواهیم کرد.
ایجاد دانشکده پرستاری ومامایی در سقز
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از زحمات رئیس قبلی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و همچنین تبریک و آرزوی توفیق روز افزون برای رئیس جدید دانشگاه، گفت: در راستای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم محروم این منطقه، احداث و راه اندازی دانشکده پرستاری و مامایی برای آموزش بهینه در این شهرستان ضروری است.
محسن بیگلری  بر نیاز این شهرستان به احداث مرکز فوریت های پزشکی بین جاده ای در روستاهای سنته و سرا، راه اندازی بخش‌های انکولوژی، شیمی درمانی و مرکز غربالگری سرطان و بکارگیری جراح مغز و اعصاب در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز تاکید کرد. مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز هم در ابتدای این بازدید گزارشی از عملکرد هتلینگ بیمارستان امام خمینی (ره) از لحاظ ملزومات پزشکی، تجهیزات و نوسازی این مرکز ارائه کرد.
محمد سرکوت غوثی افزایش تخت های ICU، NICU، استانداردسازی بخش CCU، ارتقای خدمات کلینیک های شماره ۱ و ۲ بیمارستان، راه اندازی دستگاه MRI و سی تی اسکن اسپیرال را جزء مهمترین اقدامات این شبکه ذکرکرد.
در پایان این بازدید از خیر حوزه سلامت احمد احمدپوربرای پرداخت مبلغ خرید یک دستگاه دیالیز با اهداء لوح سپاس تشکر و قدردانی به عمل آمد.
گفتنی است، این دومین بازدید رییس دانشگاه پس از انتصاب، از شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه است.

شناسهٔ خبر: ۳۸۸۲۷۰۴ – شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ – ۰۹:۴۴

شناسه خبر : 4029

این خبر رو هم ببینید

اولین توصیه رهبر انقلاب به دولت سیزدهم: زمان شتابان می‌گذرد، از هر لحظه این چهارسال استفاده کنید

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است که متاسفانه تا حدی آسیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =