خانه / اجتماعی / بیکاری، مهمترین آسیب اجتماعی سنندج در سال جاری

بیکاری، مهمترین آسیب اجتماعی سنندج در سال جاری

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: طی هفت ماه گذشته از سال جاری در شهرستان سنندج در زمینه جرایم، بیکاری اولویت اول را به خود اختصاص داده و بعد از آن بدحجابی، اعتیاد، مشروبات الکلی و روابط نا مشروع از دیگر آسیب های اجتماعی اولویت دار بوده است.

سرهنگ جواد بنی عامریان، در جمع خبرنگاران استان در سنندج، اظهار کرد: در بحث کاهش تخلفات باید فرهنگ سازی های لازم میان مردم در جامعه صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه روزانه ۵۰ تیم محسوس و نامحسوس تخلفات را در استان رصد و کنترل می کنند، افزود: سالیانه براساس فرم های نظر سنجی و پرسشنامه های علمی و دقیق در حوزه های مختلف، آمار آسیب های اجتماعی را در استان به صورت علمی برآورد می کنیم.
سرهنگ بنی عامریان، هدف از برآورد کردن آسیب های اجتماعی را کاهش و یا کم رنگ کردن این آسیب ها عنوان کرد و ادامه داد: طی جلسات مختلفی این آسیب ها را به نهادها و ارگان های فرهنگی استان می شناسانیم تا در راستای کاهش آنها اقدام شود.
وی اعلام کرد: بر اساس آمارها در طی هفت ماه گذشته از سال جاری خرید، فروش و حمل مواد مخدر بیشترین جرم صورت گرفته در استان کردستان بوده و بعد از آن مفاسد اخلاقی، قاچاق کالا، بیکاری، جرایم و تخلفات راهور از دیگر جرایم صورت گرفته در استان بوده است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان، با اشاره به اینکه این آمارها در مقایسه با سال گذشته تغییراتی داشته است، تصریح کرد: سال گذشته اولویت اول را مفاسد اخلاقی به خود اختصاص داده بود و بعد از آن سرقت، خرید و فروش مواد مخدر، بیکاری و تهیه و توزیع مشروبات الکلی بیشترین آمارها را داشت.
وی با اشاره به اینکه این آمارها در هر شهرستان در مقایسه با شهرستان دیگر استان با یکدیگر تفاوت دارد، بیان کرد: در هفت ماه گذشته از سال جاری در شهرستان سنندج، اولویت اول را بیکاری به خود اختصاص داده و بعد از آن بدحجابی، اعتیاد، مشروبات الکلی و روابط نا مشروع از دیگر آسیب های اجتماعی بوده است.
سرهنگ بنی عامریان در پایان از برگزاری نحستین جشنواره رسانه، نظم و امنیت عمومی در بهمن ماه سال جاری خبر داد و یادآور شد: علاقمندان تا پایان آذر ماه فرصت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این جشنواره در تهران ارسال کنند.
 

شناسه خبر : 10063

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + پانزده =