خانه / ورزشی / تأسیس دانشگاه ورزش غرب کشور به مرکزیت کردستان  

تأسیس دانشگاه ورزش غرب کشور به مرکزیت کردستان  

رئیس هیئت کونگ‌فو کردستان خواستار تأسیس دانشگاه ورزش غرب کشور به مرکزیت این استان شد.
 

فرهاد میمنت‌آبادی در نشست وزیر ورزش و جوانان با رؤسا و نائب رئیسان هیئت‌های ورزشی و مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد کردستان در استانداری این استان اظهار کرد: زیرساخت توسعه ورزش استان فراهم است.
وی شاهد ادعای خود را وجود وزیری از جنس ورزش، استانداری پیشکسوت در ورزش برای کردستان و مدیرکلی دانشگاهی و ورزشکار در مجموعه ورزش و جوانان استان عنوان کرد.
نماینده رؤسای هیئت‌های ورزشی در این جلسه با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی بلندمدت از اصول اساسی مدیریت است تصریح کرد: نبود ثبات مدیریت این امکان را از فرد مسئول سلب می‌کند.
میمنت‌آبادی با اشاره به اینکه کردستان از کمبود ابزار و امکانات ورزش رنج می‌برد، گفت: ظرفیت بالای ورزشکاران این استان از کسب رتبه نخست ورزش‌های همگانی در کشور مشخص است.
وی خاطرنشان کرد: حتی یک سالن ۲ هزار نفری نیز در استان کردستان برای برگزاری مسابقات وجود ندارد و به دلیل نبود خوابگاه مناسب از پذیرفتن میزبانی‌ رقابت‌های مختلف معذور هستیم.
رئیس هیئت کونگ‌فو کردستان، خواستار تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام استان کردستان به ویژه سالن ۶ هزار نفری مجموعه ورزشی ۲۲ گولان و خوابگاه ۴۰۰ نفره شد.
میمنت‌آبادی نبود حامیان مالی را از دیگر مشکلات موجود در ورزش کردستان ذکر کرد و افزود: به دلیل ضعف موجود در فضای کسب و کار استان، سرمایه‌ها به جاهای دیگر سوق پیدا می‌کنند.
وی پیشنهاد کرد: شرکت‌های دولتی و غیردولتی به عنوان حامی و اسپانسر هیئت‌های ورزشی کردستان وارد عمل شوند و در راه اعتلای ورزش این استان گام بردارند.
رئیس هیئت کونگ‌فو کردستان تصریح کرد: نبود اسپانسر موجب شده توانمندی ورزشکاران کردستان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی کمتر بروز کند.
میمنت‌آبادی تصریح کرد: همچنین باید درآمد واگذاری سالن‌های ورزشی به بخش خصوصی به جای آنکه به بخش ملی واریز شود به استان بازگردانده شود.
وی خواستار ایجاد خانه پیشکسوتان به منظور استفاده از تجربیات، بیمه تأمین اجتماعی برای ورزشکاران و به ویژه مربیان و تأسیس دانشگاه ورزش در غرب کشور به مرکزیت کردستان شد.
وی در پایان با اشاره به اینکه درآمد سرانه تخصیص یافته به هیئت‌های ورزشی کردستان کمتر از ۱۸۰ تومان است، رسیدگی به این وضعیت را از اولویت‌ها عنوان کرد.
 

شناسه خبر : 11221

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =