خانه / سیاسی / تبدیل اورامان به برندملی وفراملی/ پکیچ کامل فرهنگی منطقه تهیه شود

تبدیل اورامان به برندملی وفراملی/ پکیچ کامل فرهنگی منطقه تهیه شود

سنندج- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان بر تبدیل اورامان به برند ملی و فراملی تاکید کرد و گفت: پکیچ کامل منطقه فرهنگی اورامان باید تهیه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نصراللهی زاده امروز دوشنبه در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان در سنندج با اشاره به اینکه راهبری و سیاست گذاری توسعه یکی از وظایف سازمان مدیریت و برنامه ریزی است، گفت: هر منطقه جغرافیایی حائز ویژگی ها و توانمندی های توسعه است که باید شناسایی و احصا شوند.
وی با بیان اینکه موتور محرکه توسعه اورامانات با سایر نقاط کشور متفاوت است، عنوان کرد: باید مناطق شهری و روستایی اورامانات را در پازل توسعه آن بخوبی چیده و به عنوان منطقه ای فرهنگی به آن نگاه شود.
وی بیان کرد: همزمان با جهانی شدن و پیش روی تمامی کشورها به سمت و سوی توسعه توجه ویژه ای هم به حفظ ویژگی های محلی و منطقه ای هم می شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ادامه داد: شبکه های مجازی امروزه بهترین ابزار برای معرفی و توجه بیش از پیش احاد مردم به ویژگی های خاص هر منطقه قراهم کرده است.
نصراللهی زاده با بیان اینکه باید به توسعه به عنوان فرآیندی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نگاه شود، افزود: حفظ حوزه فرهنگی اورامانات باید با اقتصاد و معیشت مردم این منطقه عجیبن شود.
وی اظهارداشت: متاسفانه کردستان در حاشیه توسعه کشور قرار گرفته است که باید این استان نقش ملی و کارکرد ملی در توسعه پیدا کند.
وی بر تبدیل اورامان به برند ملی و فراملی تاکید کرد و گفت: پکیچ کامل منطقه فرهنگی اورامان باید تهیه شود چراکه شیوه زیست فرهنگی اورامانات نه تنها در منطقه بلکه در کشور بسیار تاثیرگذار است.

شناسهٔ خبر: ۳۷۴۲۲۹۵ – دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۸:۱۰

شناسه خبر : 12911

این خبر رو هم ببینید

اطلاعات جدید از رهبر کنونی داعش

دوازده سال پیش ، ژانویه ۲۰۰۸ ، نیروهای آمریکایی در عراق امیر المولا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =