خانه / اجتماعی / تخلف صریح رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در وقت اضافه

تخلف صریح رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در وقت اضافه

در حالی بر اساس بخشنامه دولت که از سوی معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شده است؛ هر نوع عزل و نصب مدیران ممنوع شده است، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان این بخشنامه را زیر پا گذاشته است.

به گزارش کرد پرس، بر اساس این بخشنامه  به شماره  نامه ۵۶۴۱۱ مورخ دوم شهریور ۱۴۰۰  هرگونه جابجایی، عزل و یا نصب مدیران در کلیه سطوح ملی استانی و شهرستانی ممنوع بوده و این بخشنامه به تمام دستگاه های استانی ابلاغ شده است اما سازمان مدیریت سیاسی دولت سابق در کردستان، با زیر پا گذاشتن این بخشنامه  دست به یک جابجایی معنادار سیاسی زد.

 این مدیر سیاسی به بهانه بازنشسته شدن معاون هماهنگی برنامه و بودجه  سازمان مزبور با تعجیل و بدون توجه به دستور فوق الذکر اقدام به عزل و نصب  کرده است. این اقدام برهه حساس تنظیم  لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ بدون در نظر گرفتن شرایط برنامه ریزی تنها به معنای ادی آخرین دین خود به همپالگی های سیاسی را دارد چرا که جابجایی مدیران متخصص در چنین شرایطی هدفی بجز چالش آفرینی برای ساختار بودجه ریزی استان ندارد.

توجیه بازنشستگی مدیر فعلی بهانه ای بیش نیست  و گرنه معماران سیاسی که شبانه کارگر شرکتی را تغیر وضعیت و فردایش به مدت هشت سال سکان اقتصاد استان را به او می سپارند،  نمی توانستند چند ماهی بازنشستگی فردی متخصص را به تعویق بیندازند تا زمان بودجه بندی تمام شود؟

شاید هم قصد پاک کردن رد برخی تخلفات پیچیده اداری هستند که با جابجایی سرپوشی بر مشکلات خود بگذارند. اما غافل از اینکه عنصر زمان در وقوع جرم و تخلف تاثیری ندارد و چه بسا پرونده هایی که در آینده گشوده شود و زخمهای زیر باندها نمایان شود.

شناسه خبر : 24974

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفت =