خانه / سیاسی / تظاهرات در کشورهای مختلف جهان علیه داعش

تظاهرات در کشورهای مختلف جهان علیه داعش

هزاران نفر از ساکنین کشورهای مختلف جهان با برپایی تظاهرات ضمن حمایت از مردم کوبانی، جنایات تروریست های داعش را محکوم کردند

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۷
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، هزاران نفر از مردم مسلمان افغانستان در چند استان این کشور در تظاهرات های گسترده، گروه تروریستی “داعش” را دست پرورده آمریکا، عربستان و ترکیه دانستند و با اعلام حمایت خود از کوبانی به لزوم سرکوب گروه تروریستی داعش تاکید کردند.
 
مردم افغانستان با برپایی تظاهرات در استان های هرات، بامیان، ننگرها، بلخ ، تخار ، فراه و نیمروز از جامعه جهانی خواستند به دور از اتئلاف نمایشی غرب در آنچه که مقابله با داعش نامیده می شود در اجماعی بین المللی تروریست های گروه داعش را سرکوب کنند.
 
تظاهر کنندگان با سرزنش رفتار های آمریکا، عربستان و ترکیه، گروه تروریستی داعش را دست پرورده استکبار جهانی بر ضد اسلام دانستند و به لزوم هوشیاری مسلمانان در برابر توطئه دشمنان تاکید کردند.
 
خبرگزاری بخدی نیز از تظاهرات ساکنان شهرهای هرات و مزارشریف افغانستان بر ضد حامیان گروه تروریستی داعش خبر داد و اعلام کرد تظاهر کنندگان در استان های هرات و بلخ حمایت خود را از مردم کوبانی سوریه اعلام کردند و این منطقه را نماد مبارزه با تروریسم دانستند.
 
بر اساس گزارشها در راهپیمایی افغان ها در مزار شریف که توسط حزب همبستگی ملی افغانستان برپا شده بود شرک کنندگان با شعارهای مرگ بر آمریکا از جنایات گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه اعلام بیزاری کردند و جامعه بین الملل را در برابر جنایات تروریستهای داعشی، مسوول دانستند.
 
بر اساس این گزارش تظاهرکنندگان، حامیان مالی وتسلیحاتی این گروه تروریستی را شریک جرم این گروه جنایتکار دانستند و از کشورهای غربی وعربی خواستند حمایت های مالی، تسلیحاتی به این گروه تروریستی را متوقف کنند.
 
یونان
هزاران شهروند آتنی به نشانه همبستگی با شهروندان کوبانی سوریه، در شهر آتن دست به تظاهرات زده وجنایات گروره تروریستی داعش را محکوم کردند.
 
تظاهرکنندگان که به مناسبت روز جهانی همبستگی با شهروندان کرد شهر کوبانی سوریه، دراین تظاهرات شرکت کرده بودند، ضمن محکوم کردن جنایات هولناک گروه تروریستی داعش درسوریه وعراق، خواستار اقدام جدی برای برخورد با این گروه تروریستی شدند.
 
تظاهرکنندگان حامیان مالی وتسلیحاتی این گروه تروریستی را شریک جرم این گروه جنایتکار قلمداد واز کشورهای غربی وعربی حامی این گروه تروریستی ، خواستارتوقف وخاتمه دادن به حمایت های مالی، تسلیحاتی وآموزش رزمی به این گروه تروریستی شدند.
 
ترکیه
هزاران نفر در ترکیه روز شنبه به دعوت حزب دمکراتیک خلقها در حمایت از کوبانی تظاهرات کردند.
 
تظاهرات در شهرهای استانبول، ازمیر، آنکارا، دیاربکر، آدانا، حاتای، مرسین ، بورسا، آنتالیاا، تونجعلی، مالاتیا، کرشهیر، بینگول، باتمان، الازیغ، تحت تدابیر امنیتی شدید برگزار شد و تظاهرکنندگان در برخی شهرهای کردنشین ترکیه همانند حکاری و موش با نیروهای پلیس درگیر شدند.
 
در هفته های گذشته در جریان تظاهرات اعتراض آمیز بدلیل سیاستهای دولت آنکارا در زمینه کوبانی بیش از ۴۰ نفر جان خود را از دست داده بودند.
 
آلمان
روزگذشته همچنین تظاهراتی برای حمایت از مردم کوبانی در شهر برلین پایتخت آلمان برگزار شد.شرکت کنندگان در این تظاهرات تاکید داشتند باید روند تلاشهای بین المللی برای نجات کوبانی سرعت پیدا کند. این تظاهرات بخشی از تظاهرات جهانی روز اعلام همبستگی با کوبانی بود.
 
 
ایتالیا
هزاران نفر در شهرهای بزرگ ایتالیا ازجمله رم در حمایت از مقاومت و مبارزه مردم کوبانی سوریه علیه حملات گروه تروریستی داعش، تظاهرات کردند.
 
شرکت کنندگان در این تظاهرات، کشورهای غربی و ترکیه را مسئول این وضعیت ناگوار خواندند.یکی از تظاهرکنندگان ایتالیایی گفت: کشورهای غربی به بهانه صدور دمکراسی به خاورمیانه، در منطقه جنگ به راه انداختند و از گروه های تروریستی نظیر داعش ،استفاده ابزاری کردند.
 
آرژانتین
خیابانهای شهر بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین روزگذشته شاهد برپایی تظاهرات بود.تظاهرکنندگان از مردم منطقه کوبانی سوریه حمایت کردند. شرکت کنندگان دراین تظاهرات با مردم محاصره شده کوبانی اعلام همبستگی کردند.
 
فرانسه
کردهای مقیم فرانسه همزمان با دیدار روسای جمهور ترکیه و فرانسه، در اعتراض به اقدامات داعش و سیاست ترکیه تظاهرات کردند.

شناسه خبر : 17227

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =