خانه / اجتماعی / تعریف ۱۳۰۰ پروژه عمرانی در کردستان/تحقق ۲۵٫۸ درصدی اعتبارات عمرانی  

تعریف ۱۳۰۰ پروژه عمرانی در کردستان/تحقق ۲۵٫۸ درصدی اعتبارات عمرانی  

معاون برنامه ریزی استاندار کردستان گفت: در حال حاضر۱۳۴۲ پروژه عمرانی در استان تعریف شده که تا کنون ۲۹۸ میلیارد تومان نيز مبادله موافقت نامه انجام شده است.
 

ارسلان ازهاری در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان اظهار داشت: هم اکنون ۹۶ پروژه جدید با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار داریم که پنج درصد اعتبارات به آنها اختصاص داده شده است.
وی افزود: امکان تخصیص تا ۱۰ درصد اعتبار به پروژه های جدید نیز وجود دارد ولی اولویت کاری باید با اتمام پروژه های نیمه تمام باشد.
معاون برنامه ریزی استاندار کردستان بیان کرد: درآمدهای مصوب استان در سال ۹۲، ۲۴۰ میلیارد تومان بوده که در بودجه ۹۳ به ۳۰۳ میلیارد تومان رسیده و این حاکی از رشد ۲۵٫۹ درصدی درآمدها در سال جاری است.
ازهاری یادآور شد: متاسفانه در بودجه سال جاری سهم اعتبارات استانی بسیار کم است و در تخصیص ۸۰ درصد از اعتبارات استانها هيچ نقشی ندارند.
وی ادامه داد: پروژه های تعریف شده در کردستان که تخصیص اعتبار آنها استانی بوده ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و این امر نشان دهنده آن است که نظارت بر پروژهای استانی بیشتر است.
معاون برنامه ریزی استاندار کردستان گفت: در سال جاری اعتبارات عمرانی ۲۵٫۸ درصد و حقوق و مزایا ۷۴ درصد تخصیص یافته است.
ازهاری اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰ پروژه ملی با اعتباری ۱۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به بحث برگزاری آزمون های استخدامی سال جاری در استان کردستان افزود: هرچند مصاحبه های مربوطه انجام شده اما اعتباری در این خصوص در نظر گرفته نشده است.
معاون برنامه ریزی استاندار کردستان بیان کرد: انتظار می رود با برنامه ریزی های لازم زمینه برای توسعه همه جانبه استان و اشتغالزایی فراهم شود.
 

شناسه خبر : 9929

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − دو =