خانه / اقتصادی / تعطیلی مرزهای کردستان موقتی است و بزودی بازگشایی خواهند شد

تعطیلی مرزهای کردستان موقتی است و بزودی بازگشایی خواهند شد

استاندار کردستان گفت: به منظور ساماندهی مدیریت و امورات مرزی بطور موقت مرزهای کردستان تعطیل بوده و پس از این ساماندهی مجددا معابر کولبری و مرزهای رسمی استان بازگشایی خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی صبح چهارشنبه در هفتمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان با اشاره ضرورت برخورد جدی اطلاعاتی و عملیاتی با قاچاقچیان سازمان یافته و باندهای سودجو توسط کمیسیون و دستگاههای مرتبط، اظهار داشت: امروزه قاچاقچیان حرفه ای با روش ها و شیوه های نوین اقدام به قاچاق کالا و ارز می کنند و این موضوع ضربات و لطمات جبران ناپذیری به بدنه اقتصاد کشور وارد می سازد.
وی افزود: بخشی از مردم برای امرار معاش و فرار از بیکاری به امر تبادل کالاهای قاچاق روی آورده اند که باید با چشم پوشی و اغماض بیشتری با آنان برخورد شود و گلوگاه های نظامی و انتظامی و ایست بازرسی ها باید این تفاوت ها را تشخیص داده و معیشت این قشر را مد نظر داشته باشند.
استاندار کردستان تصریح کرد: باید به امنیت جسم و روان مردم در نحوه برخورد با کالاهای قاچاق توجه جدی داشت به همین خاطر فرهنگ سازی در امر برخورد با کالاهای قاچاق بسیار مهم و ضروری است و باید مردم در فرهنگ خود اصل حرام بودن ، نامناسب بودن و خطرناک بودن کالاهای قاچاق را علی الخصوص مواد خوراکی، بهداشتی و آرایشی قاچاق را درک کنند.
زاهدی خاطر نشان کرد: به منظور ساماندهی مدیریت و امورات مرزی بطور موقت مرزهای کردستان تعطیل بوده و پس از این ساماندهی مجددا معابر کولبری و مرزهای رسمی استان بازگشایی خواهند شد.
عبدالمحمد زاهدی با تاکید بر اینکه پس از این ساماندهی مبادلات مرزی قانونمند تر خواهد شد و امیدواریم با مدیریت بیشتر برخی امور بتوانیم هم آسایش مردم را برای مبادلات مرزی راحت تر کنیم و هم درآمد بیشتری عاید دولت کنیم.

شناسه خبر : 1475

این خبر رو هم ببینید

توسعه در گرو شفافیت اقتصادی/لزوم تشکیل سیستم واحد برای تولید

کارشناسان اقتصادی معتقدند زمانی می توان از تولید حمایت کرد و موانع بر سر راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =