خانه / اجتماعی / تمامی بیماران بایدعضو مجامع عمومی انجمن‌های حمایت ازبیماران باشند

تمامی بیماران بایدعضو مجامع عمومی انجمن‌های حمایت ازبیماران باشند

سنندج- مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان عنوان کرد: تمامی بیماران براساس بخش‌نامه وزارت کشورباید عضو مجموع عمومی انجمن‌های حمایت از بیماران و حق رای هم داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، جمال ارشدی امروزچهارشنبه در نشستی با جمعی از خبرنگاران استان که به منظور ارائه آخرین وضعیت انجمن های حمایت از  بیماران سرطانی و ام اس استان برگزار شد، گفت: براساس بخش نامه وزارت کشور در تمامی انجمن های حمایت از بیماران، باید خود بیماران هم عضو مجامع عمومی و حق رای هم داشته باشند.
وی با بیان اینکه در اساسنامه انجمن های حمایت از بیماران به عضو پذیری بیماران توجه نشده بود، عنوان کرد: در آیین نامه سازمان های مردم نهاد عضو پذیری بیماران به صورت شفاف بیان نشده است ولی با اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران سرطانی اتفاق نظر ایجاد شده که براساس بخش نامه وزارت کشور که در مورخ ۱۱ آبان ماه سال ۹۴ اعلام شده،اساسنامه خود را اصلاح کرده و بیماران حق رای و عضویت در انجمن داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه اعضای افتخاری در مجامع عمومی سازمان های مردم نهاد حق رای ندارند، ادامه داد: از این به بعد بیماران عضو تمامی انجمن های حمایت از بیماران می توانند در مجمع عمومی شرکت و حتی نامزد هیئت مدیره هم شوند.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان  با بیان اینکه مشکل انجمن بیماران ام اس استان مرتفع شد،افزود: در چند روز اخیر انتخابات هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران ام اس  استان در سنندج برگزار شد و حتی ۶ نفر از بیماران هم کاندیدای هیئت مدیره شده بودند.
ارشدی عنوان کرد: در جلسه ای هم که با هیئت مدیره انجمن بیماران سرطانی داشتیم قرار شده در آینده ای نزدیک مجمع عمومی برگزار کنند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی براینکه زمان دقیق مجمع عمومی انجمن بیماران سرطانی اعلام شده است، گفت: این امر منوط به ارائه گزارش مالی انجمن است که این مسئله هم به دلیل ضبط سیستم های آنها از سوی دادگاه فعلا امکان پذیر نیست.
وی عنوان کرد: پرونده انجمن حمایت از  بیماران سرطانی در دادگستری استان به دلیل شکایت های شخصی تشکیل شده و ما هم قرار شده مذاکراتی با شکایت کنندگان داشته باشیم تا هرچه سریع تر مشکلاتی این انجمن برطرف شود.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان  اظهارداشت: فراخوان عمومی برگزاری مجامع سازمان های مردم نهاد از سه طریق جراید، پیامک، نصب بنر و هم چنین فضای مجازی هم چون تلگرام باید به اطلاع اعضای انجمن ها برسد.
ارشدی با اشاره به اینکه شیوه نظارت بر سازمان های مردم نهاد ناقص است، بیان کرد: آیین نامه جدید سازمان های مردم نهاد هم اکنون در مجلس است و در صورت تصویب آن در مجلس شاهد رفع بسیاری از نواقص آیین نامه کنونی انجمن ها خواهیم بود.

شناسهٔ خبر: ۳۷۱۲۲۰۶ – چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ – ۱۰:۲۱

شناسه خبر : 6635

این خبر رو هم ببینید

روحانیت سنی و شیعه کردستان ترور دانشمند هسته‌ای را محکوم کردند

شورای افتاء و روحانیت، ائمه جمعه و جماعات، مدرسین وطلاب استان کردستان و مرکز بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =