خانه / سیاسی / تمامی بیمارستان های کردستان تاپایان سال به سیستم پکس مجهز می شوند

تمامی بیمارستان های کردستان تاپایان سال به سیستم پکس مجهز می شوند

سنندج- رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از تجهیز تمامی بیمارستان های استان به سیستم پکس( pacs) تاپایان سال جاری خبرداد و گفت: این اقدام منافع زیادی از لحاظ اقتصاد درمان برای استان دارد.


سیامک واحدی در گفتگو با خبرنگار با اشاره به اینکه استفاده از تکنولوژی های روز دنیا از برنامه ها و اهداف دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان است، گفت: در دنیا چاپ تصاویر رادیولوژی و عکس های پزشکی منسوخ شده است و اکثر کشورها از سیستم پکس (سیستم الکترونیکی بایگانی و تبادل تصاویر پزشکی) استفاده می کنند.

وی با اشاره به برنامه های استان برای بهره مندی از این ظرفیت، عنوان کرد: در حال حاضر بیمارستان کوثر سنندج ازتکنولوژی مذکور بهره مند است و تا پایان سال جاری هم تمامی بیمارستان های استان به این سیستم مجهز می شوند.

وی اظهار داشت: با راه اندازی این سیستم پزشکان معالج در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه تصویربرداری انجام شده دسترسی پیدا می کنند و این اقدام منفعت هایی برای اقتصاد درمان در استان کردستان به دنبال دارد.

تعداد تخت های ویژه درکردستان به ۲۶۷ تخت افزایش می یابد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه وجود تخت های ویژه یکی از مولفه ها و آیتم های تعیین میزان توسعه یافتگی بهداشت و درمان در مناطق است، گفت: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت کردستان دارای ۱۴۴ تخت ویژه بود.

واحدی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای توسعه این بخش، عنوان کرد: در حال حاضر ۲۳۹ تخت ویژه در استان وجود دارد که تا دو هفته آینده ۱۴ تخت و تا اواخر تابستان هم ۱۴ تخت ویژه دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد.

وی به بحق کمبود دستگاه های دیالیز در استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: قرار است ۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه دیالیز جدید وارد ناوگان خدمات دیالیز کشور شود که تلاش می کنیم تا بخشی از این ظرفیت جدید را در استان کردستان به کارگیری کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: براساس طراحی برنامه های گسترش  وزارت بهداشت که با توجه به خصوصیات جمعیتی  آن روز برنامه ریزی کرده بودند قرار بود بعد از آغاز بکار بیمارستان جدید، بیمارستان فعلی سقز تعطیل شود که انتظار داریم هر چه سریعتر بیمارستان جدید سقز راه اندازی شود و مشکل مردم در این شهرستان نیز در خصوص بهره مندی از یک مرکز درمانی خوب رفع شود.

واحدی با اشاره به نیاز شهرستان سقز به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بهتر، اضافه کرد: در این مدت تغییر شاخص های جمعیتی سقز باعث شده که به دو بیمارستان نیاز داشته باشد لذا  بیمارستان جدید که آغاز بکار کند از بیمارستان قدیمی هم همچنان استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به روند طولانی احداث بیمارستان جدید در شهرستان سقز، بیان کرد: در ابتدا قرار بود بیمارستان جدید سقز  با ظرفیت ۱۶۸ تخت احداث شود که بر اساس ساختار جدید آن را به ۲۳۷ تخت افزایش دادیم.

وی در ارتباط با مشکل نوبت دهی اینترنتی واحد درمانی استان هم گفت: قوی ترین ابزار اینترنتی که دراین رابطه وجود دارد مورد استفاده قرار داده ایم و گلایه های مردم در خصوص مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، قابل پذیرش است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: هر برنامه نویسی که بتواند مشکلی که در این خصوص وجود دارد را حل کند حاضر هستیم به هر میزانی که لازم باشد هزینه کنیم  و در این راستا زمینه برای خدمت رسانی بهتر به مردم نیز فراهم می شود.

واحدی در خصوص نظارت بر روند تکریم ارباب رجوع در مراکز بهداشتی و درمانی استان کردستان، یادآور شد: در این راستا نیز سعی دانشگاه علوم پزشکی بر این است تا با برگزاری دوره های آموزشی افراد را به سمت و سوی رفتار بهتر با مردم سوق دهد.

وی گفت: برخورد خود مردم به عنوان ارباب رجوع نیز در این زمینه بسیار مهم است و انتظار داریم که با تعامل هر چه بهتر زمینه برای عملیاتی و اجرایی شدن این مهم به بهترین شکل ممکن فراهم شود.

شناسه خبر : 21817

این خبر رو هم ببینید

آمریکا همه دیپلمات‎های خود را از ونزوئلا خارج می‎کند

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد از آنجه که حضور دیپلمات‌های آمریکایی سیاست واشنگتن در قبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =