خانه / اجتماعی / تمام راه‌های اصلی کردستان باز و تردد در آنها جریان دارد  

تمام راه‌های اصلی کردستان باز و تردد در آنها جریان دارد  

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: تمام راه‌های اصلی، فرعی و شریانی استان باز بوده و تردد در آنها امکان‌پذیر است.
 

محمدصادق وجدی اظهار کرد: محورهای فرعی، اصلی و شریانی استان با تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های راهداری و همچنین همکاری بسیار خوب پلیس راه در حال حاضر باز است و فقط تردد در گردنه‌های استان به دلیل لغزندگی با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.
به گفته وی، به منظور جلوگیری از وقوع سانحه رانندگی از تمامی رانندگان می‌خواهیم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و داشتن تجهیزات کامل از این مسیرها عبور کنند.
وجدی اولویت این اداره‌کل بعد از بارش برف را بازگشایی راه‌های اصلی و فرعی استان خواند و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۸۵ درصد از بار ترافیکی در استان بر روی محورهای شریانی است، باز کردن راه‌های اصلی و شریانی در اولویت‌ اکیپ‌ها قرار دارد.
به گفته وی، به منظور جلوگیری از بسته‌شدن راه‌های روستایی نیز هر ساله با برگزاری مناقصه‌، نگهداری و بازگشایی راه‌های روستایی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
وی افزود: عملیات بازگشایی راه‌های روستایی نیز در حال انجام است.
وی در ادامه به فعالیت ۸۰ اکیپ، ۴۰۰ دستگاه ماشین‌آلات در قالب ۳۰ راهدارخانه ثابت و سیار در طرح زمستانه امسال در سطح استان اشاره کرد و گفت: ۲۰ راهدارخانه از این تعداد به صورت ثابت و ۱۰ راهدارخانه نیز به صورت سیار در سطح جاده‌های استان مستقر و به مردم خدمات ارائه می‌کنند.
وجدی در پایان از مردم خواست حتی‌الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و گفت: متاسفانه بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد از رانندگان در استان نحوه وصل‌ کردن زنجیر چرخ را نمی‌دانند و این مشکل‌ساز است.

شناسه خبر : 9825

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 18 =