خانه / اجتماعی / تمام راه‌های اصلی کردستان باز و تردد در آنها جریان دارد  

تمام راه‌های اصلی کردستان باز و تردد در آنها جریان دارد  

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: تمام راه‌های اصلی، فرعی و شریانی استان باز بوده و تردد در آنها امکان‌پذیر است.
 

محمدصادق وجدی اظهار کرد: محورهای فرعی، اصلی و شریانی استان با تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های راهداری و همچنین همکاری بسیار خوب پلیس راه در حال حاضر باز است و فقط تردد در گردنه‌های استان به دلیل لغزندگی با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.
به گفته وی، به منظور جلوگیری از وقوع سانحه رانندگی از تمامی رانندگان می‌خواهیم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و داشتن تجهیزات کامل از این مسیرها عبور کنند.
وجدی اولویت این اداره‌کل بعد از بارش برف را بازگشایی راه‌های اصلی و فرعی استان خواند و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۸۵ درصد از بار ترافیکی در استان بر روی محورهای شریانی است، باز کردن راه‌های اصلی و شریانی در اولویت‌ اکیپ‌ها قرار دارد.
به گفته وی، به منظور جلوگیری از بسته‌شدن راه‌های روستایی نیز هر ساله با برگزاری مناقصه‌، نگهداری و بازگشایی راه‌های روستایی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
وی افزود: عملیات بازگشایی راه‌های روستایی نیز در حال انجام است.
وی در ادامه به فعالیت ۸۰ اکیپ، ۴۰۰ دستگاه ماشین‌آلات در قالب ۳۰ راهدارخانه ثابت و سیار در طرح زمستانه امسال در سطح استان اشاره کرد و گفت: ۲۰ راهدارخانه از این تعداد به صورت ثابت و ۱۰ راهدارخانه نیز به صورت سیار در سطح جاده‌های استان مستقر و به مردم خدمات ارائه می‌کنند.
وجدی در پایان از مردم خواست حتی‌الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و گفت: متاسفانه بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد از رانندگان در استان نحوه وصل‌ کردن زنجیر چرخ را نمی‌دانند و این مشکل‌ساز است.

شناسه خبر : 9825

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =