خانه / سیاسی / توضیح وزیر کشور درباره تلاش داعش برای نفوذ به ایران

توضیح وزیر کشور درباره تلاش داعش برای نفوذ به ایران

نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی ما کاملاً به اوضای مرزها مسلط هستند و به‌خصوص در منطقه غرب ما آمادگی کامل در جوار مرز داریم و نیروهای‌مان را مستقر کردیم، پس اگر بخواهد اقدامی خطوط قرمز ما را در مناطق مرزی تهدید کند، بدون هیچ معطلی اقدام خواهیم کرد

رحمانی‌فضلی گفت: نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی ما کاملاً به اوضای مرزها مسلط هستند و به‌خصوص در منطقه غرب ما آمادگی کامل در جوار مرز داریم و نیروهای‌مان را مستقر کردیم، پس اگر بخواهد اقدامی خطوط قرمز ما را در مناطق مرزی تهدید کند، بدون هیچ معطلی اقدام خواهیم کرد، چون امنیت داخلی‌مان را با هیچ چیز معامله نمی‌کنیم.
 
به نقل از ایسنا، وزیر کشور در مورد مباحثی مبنی بر تلاش داعش برای نفوذ به مرزهای کشور گفت: همجواری ایران با دو کشور ناپایدار و بی‌ثبات افغانستان و پاکستان در شرق و عراق در غرب ما را متاثر از این ناپایداری‌ها خواهد کرد. از جمله در حوزه قاچاق مواد مخدر و اشرار و گروه‌های دیگری است که قصد سوء‌استفاده از این شرایط را دارند.
 
 رحمانی فضلی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با اشاره به این‌که «گروه‌ها و فرقه‌هایی در بیرون از مرزهای ایران هستند که همواره مخالفت و عقده‌ای نسبت به ایران دارند»، اظهار کرد: این مخالفت را در تبلیغات‌شان به صورت آشکار نشان می‌دهند اما این‌که چقدر مؤثر باشند و بتوانند در کشور ما نفوذ داشته و اثرگذاری کنند، مواردی را نداشته‌ایم البته در حوزه فضای مجازی فعالیت‌هایی را برای برقرای ارتباطات در این طرف مرز انجام می‌دهند.
 
وی افزود: نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی ما کاملاً به اوضای مرزها مسلط هستند و به‌خصوص در منطقه غرب ما آمادگی کامل در جوار مرز داریم و نیروهای‌مان را مستقر کردیم، پس اگر بخواهد اقدامی خطوط قرمز ما را در مناطق مرزی تهدید کند، بدون هیچ معطلی اقدام خواهیم کرد، چون امنیت داخلی‌مان را با هیچ چیز معامله نمی‌کنیم.
 
وی با اشاره به این‌که «خوشبختانه وضعیت در عراق به نفع دولت مرکزی است و اجماع مردم پیش می‌رود» گفت: اتحاد و یکپارچگی پیش‌ آمده در داخل عراق را شاهد هستیم و از طرف دیگر با فهم و درک کشورهای منطقه با مقوله داعش به عنوان یک فرقه خطرناک مواجه هستیم و آمریکا هم متوجه این موضوع شده است؛ بنابراین همه به دنبال کنترل و مدیریت آن هستند که البته ایران نقش بسیار سازنده‌ای در این مسئله داشته است.
 
کد مطلب: ۶۹۳۰۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱۳  |  ساعت: ۸ : ۱۱

شناسه خبر : 17919

این خبر رو هم ببینید

افشاگری فعال اماراتی: مخالفت با عادی سازی روابط در امارات ۱۰ سال حبس و جریمه سنگین دارد

یک فعال اماراتی فاش کرد طرفداران عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در کشور امارات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هفت =